Gündem Fırtına Deresinden ölüme atlayış

Fırtına Deresi'nden ölüme atlayış

Rize'nin Ardeşen ilçesinde debisi yükselen Fırtına Deresi'ne atlayan gençlerden Hasan Gökmen Dedecan (21) boğuldu, arkadaşı Halil İbrahim Bozkan (21) son anda kıyıya çıkmayı başardı. Gençlerin suya atladığı anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Fırtına Deresinden ölüme atlayış
Fırtına Deresi'nden ölüme atlayış.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde debisi yükselen Fırtına Deresi'ne atlayan gençlerden Hasan Gökmen Dedecan (21) boğuldu, arkadaşı Halil İbrahim Bozkan (21) son anda kıyıya çıkmayı başardı. Gençlerin suya atladığı anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.


Olay, önceki gün Ardeşen ilçesine bağlı Akkaya köyünde meydana geldi. Hasan Gökmen Dedecan ile arkadaşı Halil İbrahim Bozkan, serinlemek için Fırtına Deresi'ne girdi. Eriyen kar ve sağanak nedeniyle debisi yükselen dereye atlayan gençler, akıntı ile birlikte sürüklendi. Bozkan güçlükle kıyıya çıkarken, Dedecan suda çırpınmaya başladı. Durumu fark edip, suya atlayan Rafting Milli Takım Antrenörü Aydın Aksoy, 1 kilometre sürüklenen Dedecan'ı kıyıya çıkarmayı başardı. İlk müdahalesi yapılan Dedecan, ambulansla Kaçkar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Dedecan, hastanede hayatını kaybetti.


Bu arada Hasan Gökmen Dedecan ile arkadaşı Halil İbrahim Bozkan'ın dereye atladıkları anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde kaya üzerinde bir süre bekleyen gençlerin suya atladıkları, ardından da akıntıya kapılarak çırpındıkları görülüyor. Bir rafting tesisinin güvenlik kamera görüntülerinde ise suda sürüklenen gençleri görenlerin yaşadığı panik anları yer alıyor.


'İLK MÜDAHALEYİ YAPTIM'


Dereye atlayarak baygın haldeki Hasan Gökmen Dedecan'ı kıyıya çıkaran Rafting Milli Takım Antrenörü Aydın Aksoy, "Bir arkadaş elinde yelek ile koşarak bizim bulunduğumuz alana geldi. Suda baygın birinin olduğunu söyleyince, hemen atladık. Sudan çıkarıp, kenara aldım. İlk yardım bilgileri ile ilk müdahaleyi yaptım. 15 dakika sonra da ambulans geldi. Sonrasında arkadaşın vefat ettiği haberini öğrendik, çok üzüldük. Adı üzerinde Fırtına Deresi. Bu aylarda, bu yüksek suda, ferdi olarak hiç girilmeyecek yerlerde serinlemek amaçlı yüzmeye çalışmak isteyen arkadaşlar olduğu için bu tarz olaylarla karşılaşıyoruz. Ancak rafting korunaklı bir şekilde yapılıyor. Yelek ve kas giydiriliyor, ekibin yanında bu işin eğitimini almış, rafting milli takım antrenörü ya da rafting sporcusu oluyor. Bu tedbirler alındığı için rafting yaparken üzücü olaylarla karşılaşmıyoruz" dedi.

Türkiye Sıla Şentürk'e ağlamıştı: Katilin cinayetten önceki internet araması dehşete düşürdü
FOTOĞRAF 27
Title
Giresun'da, 16 Şubat 2022 tarihinde, 16 yaşındaki Sıla Şentürk'ü, bıçakla boğazını keserek öldüren Hüseyin Can Gökçek(21) havalimanından kaçarken yakalanmıştı.
Title
Sanık Gökçek çıkarıldığı mahkemenin ardından tutuklu Espiye ilçesindeki L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna,ardından güvenlik gerekçesiyle Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz kurumuna nakledildi.
Title
Gökçek'e, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yapılan muayenesinde, akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor verilmişti.
Title
Hüseyin Can Gökçek (22) Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame 1.Ağır ceza Mahkemesince kabul edildi.
Title
Hazırlanan iddianamede, sanık Gökçek'in ifadesi doğrultusunda Giresun Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesinin otopsi raporları incelendi.
Title
Sanık Gökçek için Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesince verilen \"akıl sağlığı tam\" raporunun da yer aldığı iddianamede, Gökçek hakkında \"tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu kasten öldürme\" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası\" talep edildi.
Title
\"UÇAKTA BIÇAK GİDER Mİ?\"<br><br>Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda sanığın eylemi öncesi \"Uçakta bıçak gider mi\" şeklinde internetten arama yaptığının belirlendiği iddianameye kaydedildi.
Title
Sanık Gökçek'in , cinayet öncesi ve sonrası işlemiş olduğu suçu gizlemeye dönük eylemlerine işaret edilen iddianamede, \"sürekli araç değiştirdiği, kamera ve benzeri kayıt cihazlarının görüntü almasından kaçındığı\" belirtildi.
Title
Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan ve yargılanmasına 7 Eylül'de başlanacak olan Gökçek için ayrıca, mağdura yönelik \"cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak\" suçlamasıyla bir davadan daha yargılandığı belirtildi.
Title
Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Gökçek'in yargılanmasına 7 Eylül'de başlanacak.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Türkiye Sıla Şentürk'e ağlamıştı: Katilin cinayetten önceki internet araması dehşete düşürdü
Giresun'da 16 yaşındaki Sıla Şentürk'ü öldüren Hüseyin Can Gökçek (22) hakkında iddianame hazırlandı. Hüseyin Can Gökçek hakkında "tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası" talep edildi. İddianamede Gökçek'in, cinayetten önce yaptığı internet arama geçmişi bilgileri de yer aldı. Katilin, Google'da yaptığı aramalar şoke etti. İşte Sıla Şentürk vahşetine dair tüyler ürperten yeni detaylar...


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.