Gündem Tokatta zehirlenme şüphesi 50 kişi tedaviye alındı

Tokat'ta zehirlenme şüphesi: 50 kişi tedaviye alındı

Tokat'ta hastanede yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle 50 kişi aynı hastanede tedavi altına alındı. Hastane Başhekim Yardımcısı Yasin Önder konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Tokatta zehirlenme şüphesi: 50 kişi tedaviye alındı
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Hastanesi'nde et döner, pilav ve çorba yiyen hastane personeli ile refakatçiler, bir süre sonra istifra şikayetiyle hastanenin acil servisine başvurdu.

Yedikleri gıdalardan zehirlendikleri tahmin edilen 50 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yalçın Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugün öğleden sonra 02.30 gibi öğle yemeğinden 2,5 saat sonra hastanemiz personellerinden yaklaşık 50 civarında basit gıda semptomlarıyla bulantı, kusma ve karın ağrısıyla ayakta acil servisimize başvurmuştur. İlk bulgular olarak da basit gıda zehirlenmesi tespit edilmiştir. İhtiyacı olanlara serum takılmıştır. Basit tedaviler yapılmıştır. Bunu dışında ağır hastamız, ağır vakamız olamamıştır. Şu saat itibarıyla yeni vaka çok nadir. Tek tük görmekteyiz. Şu an 50-55 arasında hastamız var. Büyük ihtimalle öğlen etli yemek vardı, ondan kaynaklandığını düşünüyoruz. Tarım Müdürlüğünce numuneler alındı. Sonuçlar çıkınca daha net konuşabileceğiz. Biz 1600 kişilik yemek hazırlıyoruz farklı kazanlarda." diye konuştu.

Tokat'ta subaylardan Vali'ye büyük saygısızlık: MSB görevden alındıklarını duyurdu
OYNAT 00:49
Tokat'ta subaylardan Vali'ye büyük saygısızlık: MSB görevden alındıklarını duyurdu
Kayseri 2'nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun'un subay, astsubay, ve ailelerine başörtü yasağı getiren kararının ardından şimdi de Tokat'taki 30 Ağustos törenlerinde Vali Numan Hatipoğlu'nun elini sıkmayan rütbeli askerlerin görüntüleri ortaya çıktı. MSB o subayların görevden alındıklarını açıkladı.


Meteorolojiden bazı iller için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı
GÜNDEM
Meteorolojiden bazı iller için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.