Gündem Tuncelide teröristlerin kullandığı altı sığınak imha edildi

Tunceli'de teröristlerin kullandığı altı sığınak imha edildi

Tunceli’de 'Eren Abluka-7 Operasyonu' kapsamında Hozat ilçesi kırsalında tespit edilen ve teröristlerin mühimmat deposu olarak kullandığı 6 sığınak ele geçirildi. Delil niteliği taşıyanlara el konulurken, sığınaklar, diğer malzemelerle imha edildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Tuncelide teröristlerin kullandığı altı sığınak imha edildi
Teröristlerin kullandığı sığınaklar imha edildi.

Tunceli'de, 28 Nisan’da başlatılan 'Eren Abluka-7 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu' 622 personel ve 40 operasyonel timle sürüyor.

Hozat ilçesinde sarp ve ormanlık alan olan Ali Boğazı kırsalında patlayıcı madde bulma köpeği ve hava araçlarının da desteğiyle yürütülen arazi arama-tarama faaliyetlerinde, teröristlerin mühimmat deposu olarak kullandığı 6 sığınak tespit edildi.

Sığınaklarda yapılan aramalarda, 5 kilo patlayıcı madde, çeşitli tüfeklere ait 927 fişek, 3 antitank roketatar mühimmatı, 3 roketatar sevk fişeği, 1 keskin nişancı tüfeği dürbünü, 2'si gece görüşü olmak üzere 4 dürbün, 2100 metre elektrik kablosu, 30 metre infilak fitili, 5 litre mazot, 1 uyku tulumu ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Delil niteliği taşıyanlara el konulurken, sığınaklar, diğer malzemelerle imha edildi.

MSB duyurdu: Saldırı hazırlığındaydılar
GÜNDEM
MSB duyurdu: Saldırı hazırlığındaydılar

Yunan bakandan skandal sözler: Türkiye'yi suçladı
DÜNYA
Yunan bakandan skandal sözler: Türkiye'yi suçladı

MİT'ten nokta operasyon: PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi öldürüldü
GÜNDEM
MİT'ten nokta operasyon: PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi öldürüldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.