|
Gündem

Aksaray'da pitbull dehşeti: 12 yaşındaki küçük çocuk ölümden döndü

Van'da Türkiye'yi yasa boğan dokuz yaşındaki çocuğun başıboş köpek saldırısında hayatını kaybetmesi üzerine yeni haber Aksaray'dan geldi. Kardeşleriyle koyun otlatan Kemal Atak (12), sahipsiz pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Ayaklarından ve yüzünden yaralanan Kemal, hastanede tedaviye alındı. 

10:43 . 1/02/2023 Çarşamba
DHA
Koyun otlatan Kemal, pitbull saldırısında yaralandı.

Koyun otlatan Kemal, pitbull saldırısında yaralandı.

Aksaray'da Altınkaya köyünde evlerinin yakınında, 5 kardeşiyle koyun otlatan Kemal Atak'a, sahipsiz pitbull cinsi köpek saldırdı. Kardeşlerinin müdahalesiyle kurtulan Kemal, köpeğin ısırması sonucu ayakları ve yüzünden yaralandı. 

İhbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kemal, ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

"PİTBULL AYAKLARIMI ISIRIRKEN KARDEŞLERİM KURTARDI"

Tedavisi süren ve yaşadıklarını anlatan 7'nci sınıf öğrencisi Kemal Atak,
“Köyde evimizin yakınlarında kardeşlerimle koyun otlatırken, başıboş şekilde köyümüze bırakılan pitbull cinsi köpek bize saldırdı. Kafam, bacaklarım, yüzüm ve gözümden ısırdı. Kardeşlerim olmasaydı beni daha kötü yapacaktı. Onlar beni köpeğin altından çıkardı."
diye konuştu.diye konuştu. 
6 çocuk babası Zeki Atak ise “
Başıboş köpeklerin sorumsuzca kendi başını bırakılmasını istemiyoruz. Daha önce de köyümüze başı boş köpekler bırakıldı. Bu sefer çocuğuma saldırdı. Gerekli merciler bu konuda bir önlem alsın. Bu köpeği bırakan kişilerden şikayetçiyiz. Van ilimizde 10 yaşındaki bir çocuğumuz da başıboş köpek saldırısı sonucu vefat etti. Sorumsuzca sokaklara bırakılan köpekler sıkıntı doğuruyor''
dedi. 
#pitbull
#Başıboş Köpek Sorunu
#Aksaray
8 ay önce
default-profile-img