Gündem Sarıkamışta aç kalan domuz sürüsü köye indi

Sarıkamış’ta aç kalan domuz sürüsü köye indi

Sarıkamış’ta aç kalan domuz sürüsü köyle indi. O anlar cep telefonuyla kaydedildi. Kars’ta kar yağışı yaban hayatını da olumsuz etkiledi. Yiyecek bulmak için domuz sürüsü Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Yenigazi köyüne kadar geldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Sarıkamış’ta aç kalan domuz sürüsü köye indi
Sarıkamış’ta aç kalan domuz sürüsü köye indi.

Köy içerisinde sürü halinde yiyecek arayan domuz sürüsü bir vatandaş tarafından anbe an kaydedilirken, vatandaşları gören domuz sürüsü hızla köyün içinden geçti.

Vatandaşların cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde sayıları 10-15 civarında olan domuzlar, köyün içerisinden geçerek ormanlık alana gitti.

Kars'ta son 30 yılın en yoğun kışı yaşanıyor
FOTOĞRAF 7
Title
Karsta kar yağışı yeniden başladı. Kar yağışıyla birlikte özellikle köylerde yaşayan vatandaşların da zorlu sınavı başladı.
Title
Vatandaşlar, bir taraftan karla mücadele ederken, diğer taraftan da günlük yaşantılarını sürdürmeye çalışıyor.
Title
Evlerinin önünde biriken metrelerce yükseklikteki karı küreyen vatandaşlar, daha sonra ahırlarda bulunan hayvanlarının yiyeceklerini taşımaya başladı. Bir kedinin kara batarak yürümesi ise kameralara yansıdı.
Title
30 yıldır böyle kar yağmamıştıKarsta metrelerce kar olduğunu, son 30 yılda mart ayında bu kadar çok kar yağmadığını belirten Mahmut Bilgir, Ne söylememi bekliyorsun. 30 yıldır Karsta görülmemiş bir kış yaşıyoruz. Mart ayında bu kadar kar yağışı görülmemişti. Metrelerce kar var, evler kar altında, arabalar kar altında dedi.
Title
Karsın Digor ilçesine bağlı Dağpınar beldesinde yoğun kar yağışıyla birlikte kar kalınlığı 1,5 metreyi geçti.
Title
Title
Kars'ta son 30 yılın en yoğun kışı yaşanıyor
Kars'ta son 30 yılın en yoğun kışı yaşanıyor. Vatandaşlar, "Kars'ta görülmemiş bir kış yaşıyoruz. Mart ayında bu kadar kar yağışı görülmemişti. Metrelerce kar var, evler kar altında, arabalar kar altında" ifadelerini kullandı.
Kars'ta rahatsızlanan çocuk için ambulans uçak havalandı
OYNAT 00:44
Kars'ta rahatsızlanan çocuk için ambulans uçak havalandı
Kars'ta ani gelişen karaciğer yetmezliği tanısı konulan beş yaşındaki çocuk, ambulans uçakla getirildiği Adana'da tedavi altına alındı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.