Gündem Sürü halinde kameraya yakandılar

Sürü halinde kameraya yakandılar

Kars’ta yiyecek arayan domuz sürüsü cep telefonuyla görüntülendi. Sarıkamış ilçesinde yiyecek arayan ve yol kenarına kadar gelen domuz sürüsü aracıyla seyreden Faruk Erdoğdu tarafından anbean cep telefonuyla kaydedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Sürü halinde kameraya yakandılar
Sürü halinde cep telefonu kamerasına yakandılar

Sarıkamış ilçesinde yiyecek arayan ve yol kenarına kadar gelen domuz sürüsü aracıyla seyreden Faruk Erdoğdu tarafından anbean cep telefonuyla kaydedildi.


Sarıkamış-Selim karayolunda aracıyla seyir halinde bulunan Faruk Erdoğdu, yol kenarında domuz sürüsünü gördü.
Cep telefonuyla o anları kaydeden Erdoğdu’yu fark eden domuzlar kaçmaya başladı. Bir süre kaçan domuzlar daha sonra gözlerden kayboldu. O anlar ise anbean kaydedildi.

Kanyonda sürü halinde görüntülendiler
FOTOĞRAF 7
Title
Doğa fotoğrafçılığı, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı ve kampçılık gibi birçok etkinliğin yapılabildiği kanyon, aynı zamanda inanç turizmi için de kutsal yerlerden birisi sayılıyor.
Title
Milli parktaki kayarlarda yaşayan keçiler, yüksek rakımlı noktalardan insanların gözle rahatlıkla görebileceği noktalara iniyor.
Title
Tarım ve Orman Bakanlığı, Isparta Valiliği, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve TÜBİTAK iş bilirliğinde Güller Diyarından Toroslara Bilim ve Doğa Yolculuğu projesi kapsamında doğa eğitimi için kanyona gelen kursiyerler de yaban keçilerini gözlemleme fırsatı buldu.
Title
Proje Yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Yasin Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğa eğitimlerinin Yazılı Kanyonda devam ettiğini söyledi.
Title
Yaban keçilerinin bu bölgede yaşadığını belirten Ünal, Türkiyeden eğitim için gelen 25 kursiyere yaban keçilerini göstermek istedik. Allahta nasip etti 15 yakın yaban keçilerini gözlemleme fırsatı bulduk. Katılımcılarımıza bu türün ne kadar değerli olduğunu ülkemiz açısından önemli bir tür olduğunu yerinde anlatma fırsatı bulduk. diye konuştu.
Title
Kursiyerlerden Mevlüt Zenbilci de keçileri görmekten büyük zevk aldığını ve heyecanlandığını kaydetti.
Title
Kanyonda sürü halinde görüntülendiler
Kanyonda sürü halinde görüntülendiler
Isparta'da, koruma altında olan yaban keçileri, Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon'da görüntülendi. Doğal güzelliklerinin yanı sıra yaban hayatı çeşitliliğiyle de dikkati çeken Yazılı Kanyon, doğa ile iç içe yapısı, canlı habitatı ile birçok ağaç çeşidine ve endemik türe de ev sahipliği yapıyor.

Arin Gölü’nün renkli misafirlerine büyük ilgi: Sürü halinde görüntülendiler
FOTOĞRAF 5
Title
Van Gölü’nün kuzey kıyısında yer alan ve dünya ölçeğinde tehdit altında olan dikkuyrukların üreme alanı olan Arin Gölü, göçmen kuşları misafir etmeye devam ediyor.
Title
Fotoğrafçı Ünal Emen şöyle konuştu;Her yıl flamingolar bizim ilgi odağımız oluyor. Buraya gelip güzel kareler yakaladık.
Title
Flamingolar İran tarafından geliyorlar.
Title
Havaların soğumasıyla tekrar sıcak bölgelere göç edecekler.
Title
Arin Gölü’nün renkli misafirlerine büyük ilgi: Sürü halinde görüntülendiler
Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde bulunan Arin Gölü'nde konaklayan flamingolar yoğun ilgi görüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.