|
Gündem

Ankara'da özel halk otobüsü şoförleri CHP Genel Merkezi önünde toplandı: Verilen sözler tutulsun

Ankara'da bazı özel halk otobüsü şoförleri, artan maliyetlerden dolayı zarar ettiklerini belirterek, araçlarının belediye tarafından kiralanması talebiyle basın açıklaması yaptı. Söğütözü'ndeki CHP Genel Merkezi önünde toplanan esnaf, "Verilen sözler tutulsun" şeklinde slogan attı.

15:18 . 5/12/2022 Pazartesi
AA
 Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Bozkurt, halk otobüsçülerinin ekonomik sıkıntı yaşadığını söyledi.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Bozkurt, halk otobüsçülerinin ekonomik sıkıntı yaşadığını söyledi.

Ankara'da bazı özel halk otobüsü şoförleri, artan maliyetlerden dolayı zarar ettiklerini belirterek, araçlarının belediye tarafından kiralanması talebiyle CHP Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Söğütözü'ndeki CHP Genel Merkezi önünde toplanan esnaf, "Verilen sözler tutulsun" şeklinde slogan attı.


Daha sonra gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Bozkurt, halk otobüsçülerinin ekonomik sıkıntı yaşadığını söyledi.


'ABB'DE MUHATAP BULAMADIK'

Yaklaşık bir ay önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, araçların belediye tarafından kiralanması konusunu ilettiklerini, geçen hafta da CHP Genel Merkezi'nden bu konuda randevu talep ettiklerini ancak muhatap bulamadıklarını savunan Bozkurt, şunları kaydetti:

'ÇALIŞARAK ZARAR EDİYORUZ'

"Biz, İstanbul'daki gibi araçlarımızın kiralanmasını talep ediyoruz. Böylece sıkıntımız bitsin. Mazot çok pahalı, altından kalkamıyoruz. Çalışarak zarar eden bir tek esnaf varsa o da Ankara'daki halk otobüsçüleridir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, soruna bir el atın, yetkililer sesimizi duysun."

#Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş
#Türkiye özel Otobüsler Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Kasım Bozkurt
2 ay önce
default-profile-img
Ankara'da özel halk otobüsü şoförleri CHP Genel Merkezi önünde toplandı: Verilen sözler tutulsun
Selçuk Bayraktar paylaştı: Ukrayna televizyon kanalından 'Bayraktar Efsane Kanatlar' belgeseli
Yurt genelinde bir haftada 2 bin 321 göçmen yakalandı
Twitter'da yeni ifşa: Dikkat çeken detaylar
Bakan Soylu: Ey Amerika başına daha büyük bir bela geliyor Kızılelma geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hollanda'daki Türklere telefonla seslendi: Kur'an-ı Kerim’in koruyucusu Allah'tır