Gündem FSM Köprüsünün birinci etabı bu gece trafiğe açıldı

FSM Köprüsü'nün birinci etabı bu gece trafiğe açıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı.

Haber Merkezi AA
Köprünün birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanıyor.
Köprünün birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanıyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü birinci etabında, 27 Haziran'da başlatılan üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlandı.

Çalışmaların tamamlanmasını takiben birinci etabın bu gece trafiğe açılacağını ifade edildi. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan,"Köprü platformunun bir tarafının trafiğe tamamen kapatılmasıyla yoğun ve sistemli yapılan çalışmalar neticesinde birinci etap çalışmalar hedeflenen süreden önce tamamlandı" diye konuştu.

Bakan Turhan, hızla köprünün kuzey platformunda çalışmalara başlanacağını dile getirdi. Turhan, hava şartlarının uygun olması ve öngörülemeyen bir problem yaşanmaması halinde ikinci etap çalışmalarının da Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesi planlanıyor

  • Turhan, ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yapılacak üstyapı onarımlarında trafiğin çok fazla etkilenmemesi için sadece en üst tabakanın yenilenmesinin yeterli olacağına, böylece İstanbul trafiğinin köprü üstyapı onarımlarından en az seviyede etkileneceğine dikkati çekti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.