Gündem FSM Köprüsünün birinci etabı bu gece trafiğe açıldı

FSM Köprüsü'nün birinci etabı bu gece trafiğe açıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı.

Haber Merkezi AA
Köprünün birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanıyor.
Köprünün birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlanıyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü birinci etabında, 27 Haziran'da başlatılan üstyapı ve derz onarım çalışmaları tamamlandı.

Çalışmaların tamamlanmasını takiben birinci etabın bu gece trafiğe açılacağını ifade edildi. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan,"Köprü platformunun bir tarafının trafiğe tamamen kapatılmasıyla yoğun ve sistemli yapılan çalışmalar neticesinde birinci etap çalışmalar hedeflenen süreden önce tamamlandı" diye konuştu.

Bakan Turhan, hızla köprünün kuzey platformunda çalışmalara başlanacağını dile getirdi. Turhan, hava şartlarının uygun olması ve öngörülemeyen bir problem yaşanmaması halinde ikinci etap çalışmalarının da Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesi planlanıyor

  • Turhan, ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yapılacak üstyapı onarımlarında trafiğin çok fazla etkilenmemesi için sadece en üst tabakanın yenilenmesinin yeterli olacağına, böylece İstanbul trafiğinin köprü üstyapı onarımlarından en az seviyede etkileneceğine dikkati çekti.
Denizli'de Afganistan uyruklu iki kişi evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu
Gündem

Denizli'de Afganistan uyruklu iki kişi evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Afganistan uyruklu iki kişi evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu, Afgan zanlı gözaltına alındı.
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti 96'ncı gününde: Onun için seve seve ölürüm
Gündem

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti 96'ncı gününde: Onun için seve seve ölürüm

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor. Anne Sevdet Demir "Oğlum için hayallerim vardı. Bırakmadılar, oğlumu benden çaldılar. Ben hakkımı helal etmiyorum" dedi. Baba Şehmus Kaya"Oğlumu özledim, onun için seve seve ölürüm, canımı veririm. Oğlumu istiyorum, onun sesini duymak, yüzünü görmek istiyorum. Benim bayramım bayram değil, uykum uyku değil, benim yediğim yemek yemek değil" açıklamasında bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halk Bankası'nı dolandırmak istediler
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Halk Bankası'nı dolandırmak istediler

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Meclis Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Şehir Üniversitesi ile ilgili) Bunlar Halk Bankası'nı da dolandırmaya çalışıyorlar. Halk Bankası'ndan kredi talebinde bulunuyorlar. Halk Bankası ciddi bir kredi veriyor. Maalesef bunlar, ödeme planında Halk Bankası'na ödemeleri yapmıyorlar. Halk Bankası da kendilerini sürekli uyarıyor. Şu anda borçları 417 milyon noktasında" ifadelerinde bulundu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.