Gündem Kız çocukları için kapı kapı dolaşıyorlar

Kız çocukları için kapı kapı dolaşıyorlar

Muş’un Korkut ilçesinde gönüllü öğretmenlerden oluşturulan ekip, çeşitli nedenlerle okula devam edemeyen 28 kız çocuğunu, ailelerini ikna ederek yeniden okullu yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gönüllü öğretmenler küçük kızlar için görev başında
Gönüllü öğretmenler küçük kızlar için görev başında

Korkut Milli Eğitim Müdürlüğü, Yedipınar Ortaokulu ve Şehit Mehmet Akpolat Kız İmam Hatip Ortaokulu tarafından ilçede okula devam edemeyen kız çocuklarının okula kazandırılması için komisyon oluşturuldu. Komisyonda yer alan gönüllü öğretmenler, ilk etapta, okula devam edemeyen kız çocuklarını belirledi.

Daha sonra köyleri gezen öğretmenler, görüştükleri aileleri ikna ederek 28 öğrencinin okula dönmesini sağladı. Son olarak ilçeye 50 kilometre mesafedeki Çınarardı köyüne giden öğretmenler, babasını ikna ederek eğitimini yarıda bırakan Songül Ören’in okula kazandırdı. Okula kazandırılan Songül Ören, “Babam küçüğüm diye beni okula göndermiyordu. Öğretmenim geldi babamı ikna etti. Artık okula gideceğim. Arkadaşlarıma kavuşacağım için çok mutluyum.” dedi.

Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi: Hukuk fakültelerine alım şartları değişti
GÜNDEM
Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi: Hukuk fakültelerine alım şartları değişti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.