ÖZGÜN HABERLER

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ( e-Okul VBS ) giriş ekranı

e-Okul VBS üzerinden okullarda gerçekleştirilen sınavların sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Son haftalarda gerçekleştirilen sınavlar sistem üzerindeki yerini aldı. T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapan öğrenciler hem devamsızlık bilgilerini hem de yazılı sonuçlarını görebiliyorlar. İşte e-Okul VBS giriş ekranı.

Haber Merkezi Diğer

e-Okul VBS 2018 sistemi üzerinden tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz. Yönetim Paneli üzerinden verileri sisteme işleyen öğretmenler, velilerin ve öğrencilerin merakla beklediği yazılı sonuçlarını sisteme sundu. Birkaç adımda e-Okul’a giriş yapanlar ise rahatlıkla sonuçları görebiliyorlar.

e-Okul'a nasıl giriş yapılır?

e-Okul'a birkaç adımda giriş yapabilirsiniz. Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden sisteme ulaşabilirsiniz.

e-Okul için tıklayınız

E-Okul Şifre alma işlemleri neler?

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır. Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.

E-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

2018 e-okul ekranda sol menüde görüntülenen Not Bilgisi, Devamsızlık Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Yıl Sonu Notları, Diploma Puanı, Davranış Notları, Şube Yazılı Ortalamaları ve Sınav Tarihleri gibi birçok işlem ile öğrencinin eğitimine ilişkin son durum bilgileri öğrenebilirsiniz.

Android uygulaması için tıklayınız

iOS uygulaması için tıklayınız

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.