Hayat Düşük maliyet sağlıktan edebilir

Düşük maliyet sağlıktan edebilir

Merdiven altı botoks ve dolgu malzemeleri tehlike saçıyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel cilt yenileme amacıyla kullanılan malzemelerin saklama koşulları başta olmak üzere gereken standartları sağlamadığına işaret etti.

Abone Ol Google News
Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Düşük maliyet sağlıktan edebilir
Fotoğraf: Arşiv

Merdiven altı botoks ve dolgu malzemeleri tehlike saçıyor. Cilt yenileme amacıyla kullanılan malzemelerin saklama koşulları başta olmak üzere gereken standartları sağlamadığına işaret eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, “Güzel olacağım derken sağlığınızdan olmayın” dedi.

  • Sahte ürünlerin doku kaybı, biçimsel bozukluk, körlük gibi olumsuz sonuçlara yol açtığını kaydeden Yücel, “Bu uygulamalar yüzünden yaşamını yitiren insanlar var. Sahte ürünlerin içeriği bilinmiyor. Dolayısıyla bu ürünlerle yapılan uygulama sonrası müdahale de zorlaşıyor. Estetik işlemlerde kullanılacak malzemelerin standardı ve fiyatı da belli. Ortalama fiyatın çok altında maliyetle yapıldığı iddia edilen işlemlerden uzak durulmalı” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.