Gündem Orgeneral Sivri 1inci Orduya

Orgeneral Sivri 1’inci Ordu’ya

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda 72 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 24 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 30 generalin görev yeri değişti. Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, 1’inci Ordu Komutanlığı’na getirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Orgeneral Sivri 1’inci Ordu’ya
Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Atilla Gülan.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 126 general ve amiralin atama kararları dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri 1’inci Ordu Komutanlığına, Korgeneral Kemal Yeni 1’inci Ordu Komutanlığından Ege Ordu Komutanlığı’na getirilirken, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Yıldız Donanma Komutanlığına, Tümamiral Yalçın Payal Harp Filosu Komutanlığından Güney Deniz Saha Komutanlığına getirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda ise Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu Hava Eğitim Komutanlığından Muharip Hava Kuvvetleri Komutanlığına, Kurmay Başkanı Korgeneral İsmail Güneykaya Hava Eğitim Komutanlığı görevine atandı.

Ali Sivri
Ali Sivri

TERÖRLE MÜCADELE

  • Kara Kuvvetleri Komutanlığında Korgeneral Bahtiyar Ersay Diyarbakır’daki 7’nci Kolordu Komutanlığına atandı. Korgeneral Ersay son olarak TSK Azerbaycan Görev Grup Komutanlığı görevini yürütüyordu. Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugayı’nın komutanı Tümgeneral Fethi Oltulu KKTC’deki 28’inci Mekanize Piyade Tümeni Komutanlığına, Kars Sarıkamış’taki 9’uncu Komando Tugay Komutanı Tümgeneral Mustafa Koşan da Hakkari Yüksekova’daki 3’üncü Piyade Tümeni Komutanlığına atandı. İstanbul Merkez Komutanlığını yürüten Tuğgeneral Ahmet Attila Dündar Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugayı Komutanlığına atanırken, Hakkari’de Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Paçalı KKTC’deki 39’uncu Mekanize Piyadesi Tümen Komutanlığına getirildi.

İncirlik’e yeni komutan

Konya’daki Havadan İhbar Kontrol Grup Komutanlığını yürüten Tuğgeneral Mehmet Serkan Dan ise Adana İncirlik 10’uncu Tanker Üssü Komutanlığına atandı. Yurt dışındaki görevlerde de değişime gidildi. Genelkurmay Başkanlığı emrindeki Tuğgeneral Sercan Sezengöz Romanya Sibiu’daki Çok Uluslu Gıda Koruma Komutan Yardımcılığı görevine atandı. Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargâhında görevli Tuğamiral Bülent Turan Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığına getirildi. Brüksel’de Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı Hava Tümgeneral İsmail Güner 2’nci Ana Jet Üssüne, Milli Savunma Bakanlığında görevli Hava Tümgeneral Göksel Kahya ise Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanlığına atandı. Washington Silahlı Kuvvetler Ataşesi Hava Tuğgeneral Tansel Çoyuysal Genelkurmay Başkanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanlığına, mevcut Genelkurmay Başkanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanı Hava Tuğgeneral Hakan Çanlı ise Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliğine atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 126 general ve amiral atandı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 126 general ve amiral atandı
Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu
Dünya

Bangladeş 24 Arakanlı Müslüman'ın ABD'ye uçtuğunu duyurdu

Bangladeş Dışişleri Bakanı AK Abdul Momen, küçük çaplı olsa da bunun, Bangladeş ile sorumluluk alan diğer ülkeler için iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. İlk aşamada yerleştirilmesi planlanan 62 Arakanlı mülteciden 24'ünün ABD'ye uçtuğunu aktaran Momen, "Yaklaşık 2 yıl önce ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a bazı Arakanlı Müslümanların ABD'ye ve diğer gelişmiş ülkelere yerleştirilmesini talep etmiştim. Bu, şimdi başladı ve bu daha başlangıç." ifadesini kullandı.
Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı
Gündem

Bakan Akar: F-16 süreci süratle tamamlanmalı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'de, Türkiye'ye F16 satışına kısıtlayıcı koşullar getiren maddelerin 2023 savunma bütçesini de içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının son halinden çıkarılmasına ilişkin, "Olumlu yaklaşımlara bağlı olarak artık ABD tarafından olumlu ve somut adımlar bekliyoruz. Bir an önce bu sürecin olumlu ve süratli bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz." dedi.

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı
Spor

Burak Yılmaz futbolu bırakacağı kulübü açıkladı

Hollanda'nın Fortuna Sittard takımında forma giyen milli futbolcu Burak Yılmaz, kariyerinin son bölümünde teknik direktörlük için hazırlandığını söyledi. Futbolu Fortuna'da bırakacağını açıklayan Yılmaz, "Bu kesinlikle net. O yüzden boşu boşuna 'Burak Adana Demirspor'a veya Beşiktaş'a dönüyor' haberleri yapmayın" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.