Dünya Kazakistan da Türk İHAsı satın alıyor Sevkiyat için görüşme gerçekleştirildi

Kazakistan da Türk İHA'sı satın alıyor: Sevkiyat için görüşme gerçekleştirildi

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan’da mevkidaşı Muhammed Talasov'la da bir görüşme gerçekleştirdi. Kazakistan Savunma Bakanlığı, Türk İHA'larının Kazakistan'a sevkiyatının ve İHA'ların bakımının bu ülkedeki şirketlerde yerelleştirilmesinin görüşüldüğünü açıkladı. Bakanlık ayrıca, Türk yapımı zırhlı tanklar hakkında da bilgi istediklerini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kazakistan da Türk İHAsı satın alıyor: Sevkiyat için görüşme gerçekleştirildi
Bayraktar TB2

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan’a iki günlük çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Kazakistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kazakistan tarafı, Türk İHA'ların Kazakistan'a sevkiyatını ve İHA'ların bakımının bu ülkedeki şirketlerde yerelleştirilmesini istişare etti. Kazak tarafı, Türk yapımı zırhlı tanklar hakkında da bilgi istedi.

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi: Türk İHA/SİHA’sı almak için görüşme gerçekleştirildi
DÜNYA
İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi: Türk İHA/SİHA’sı almak için görüşme gerçekleştirildi

Ukrayna Türkiye'den 48 adet Bayraktar SİHA satın almayı planlıyor
DÜNYA
Ukrayna Türkiye'den 48 adet Bayraktar SİHA satın almayı planlıyor

"Türkiye'ye desteğinden dolayı teşekkür ederiz"

Türk heyeti bir diğer görüşmesini Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanı Beibit Atamkulov'la gerçekleştirdi. Kazak tarafının yeni tip koronavirüse karşı mücadelede verdiği destekten dolayı Türkiye’ye teşekkür ettiği görüşmede, iki ülkenin ortak ürettiği optik ve radyo elektronik alanındaki askeri ürünlerin imalatındaki başarılara da vurgu yapıldı.

Tunus Türkiye’den 3 adet ANKA-S İHA alıyor
EKONOMİ
Tunus Türkiye’den 3 adet ANKA-S İHA alıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.