|

Azer Bülbül konserinde cinayet

İha
00:00 - 16/08/2007 Perşembe
Güncelleme: 15:13 - 16/08/2007 Perşembe
Yeni Şafak
Azer Bülbül konserinde cinayet
Azer Bülbül konserinde cinayet

Yurt turnesine çıkan Azer Bülbül'ün Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde verdiği konserinde olaylar çıktı. Çıkan arbedede elinde bıçakla sağa sola saldıran bir genç, linç edilerek öldürüldü.

Yurt turnesine çıkan Arabesk şarkıcısı Azer Bülbül, Karakoçan ilçesinde özel bir firma tarafından organize edilen konsere katıldı. Saat 20.30'da başlayan konsere çevre ilçelerden de çok sayıda kişi katıldı. Konser öncesi Selim Yılmaz adlı genç, sahne arkasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı bir grupla kavga etmesi sonucu sahneye sığındı. Elinde bıçakla sahneye çıkan genç, bu sırada vatandaşların tepkisine neden oldu. Bunun üzerine bıçakla saldırıya geçen Selim Yılmaz, vatandaşlar tarafından

dövüldü. Yılmaz daha sonra elindeki bıçakla seyircilerin içine dalarak rasgele bıçak sallamaya başlayınca izdiham yaşandı. Yaşanan arbede sırasında çok sayıda silah sesi duyuldu. Vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen genç, polis tarafından yaralı olarak kurtarılarak elleri kelepçelenip gözaltına alındı. Hastaneye yaralı olarak kaldırılan Selim Yılmaz, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşanan olay sonrası konser iptal edilirken, Karakoçan Devlet Hastanesi önünde toplanan çok sayıda vatandaş hastaneyi basmak istedi. Polis ekiplerinin yetersiz kalınca Jandarmanın müdahalesiyle olaylar bastırıldı. Olayda hayatını kaybeden Selim Yavuz'un kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için otopsi yapılacağı belirtildi.

17 yıl önce