Gündem CHP İzmir Milletvekili Kani Beko Meclis Kuran okunacak yer değil

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: Meclis Kur'an okunacak yer değil

Meclis'te Kur'an-ı Kerim okunması CHP'yi rahatsız etti. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Meclis, Kur'an-ı Kerim okunacak yer değil" diyerek TBMM'deki Kur'an-ı Kerim okuma ve Diyanet İşleri kitaplarının sergileneceği alanlara karşı çıktı. CHP'li vekil, "Dini ihtiyaçlarını gidermek isteyenler Meclis'e yakın mesafedeki camiye gitsinler" açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: Meclis Kuran okunacak yer değil
Kani Beko

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hasar gören TBMM'deki yapılardaki tadilat ve değişiklik sonrası Meclis'in kütüphanesinde Kur'an-ı Kerim bulunması ve okunması CHP'lileri rahatsız etti.

"KUR'AN-I KERİM'İN YERİ MECLİS DEĞİL"

Meclis Cami yanında bulunan Şube Kütüphanesi'nde, Kur'an-ı Kerim okuma yeri, dini sohbetler ve Diyanet İşleri'nin kitaplarının sergileneceği alanlara yer verilmesine CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Meclis Kur'an okunacak yer değil" diyerek karşı çıktı.

"EN YAKIN CAMİYE GİTSİNLER"

Gazeteci Cengiz Aldemir'e konuşan CHP'li vekil Beko, "Dini işlerle ilgili mekanların yeri Meclis değildir. Eğer insanlar dini ihtiyaçlarını gidermek istiyorlarsa Meclis'e çok yakın bir mesafede olan, Kocatepe Camii'nin altında yer alan Kur'an okuma ve dinlenme salonlarının bulunduğu Diyanet İşleri'ne bağlı büyük bir mekana dikkat çekmek isterim" ifadelerini kullandı.

CHP'li Bozkurt'a göre Kur'an CHP için tehlikeli!
OYNAT 00:17
CHP'li Bozkurt'a göre Kur'an CHP için tehlikeli!
16 Nisan referandumu öncesi 'evet' diyenleri denize dökeriz' diyerek skandal bir açıklama yapan eski CHP Konya milletvekili Hüsnü Bozkurt'un, 2016 yılında yaptığı bir başka açıklama sosyal medyada tekrar gündem oldu. Konya'nın Ereğli ilçesinde, 'Kur'an ayetleri ile siyaset yapmak CHP'nin yolu olmamalı' ifadelerini kullanan Bozkurt'a sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

İBB’nin sözde Şeb’i Arus programında kadın-erkek sema yaptı Kuran’ı Kerim Türkçe okundu
OYNAT 00:59
İBB’nin sözde Şeb’i Arus programında kadın-erkek sema yaptı Kuran’ı Kerim Türkçe okundu
İBB, Evrensel Mevlana Âşıkları Vakfı ile birlikte İstanbul'da bir Mevlana'nın vefatının 747'inci gecesi münasebetiyle Şeb'i Arus etkinliği düzenledi. Mevlevi geleneğinde bulunmayan kadın-erkek bir arada sema gösterisi yapıldı. Kuran'ı Kerim Aşr-ı şerifin Türkçe okunmasının yanı sıra girişteki naat kısmı Farsça aslından değil usule aykırı olarak Türkçe okundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesaplarından paylaştığı etkinliğe bir çok kişi büyük tepki gösterdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.