Gündem Kemal Kılıçdaroğlu Başörtüsü yasağını biz kaldırdık

Kemal Kılıçdaroğlu: Başörtüsü yasağını biz kaldırdık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yusuf Ziya Özcan'ın YÖK Başkanı olduğu dönemde kendisini aradığını ve üniversitelere başörtülü öğrencilerin alınmamasının doğru olmadığını söylediğini belirterek, ‘başörtüsü sorununu’ kendisinin çözdüğünü savundu.

Haber Merkezi Diğer
Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Hoca Enstitüsü adı altında bir araya gelen isimlerle yaptığı online toplantıda CHP’nin muhafazakar bir parti olduğunu söyledi.

"Başörtüsü yasağını kaldırdık"

Yusuf Ziya Özcan'ın YÖK Başkanı olduğu dönemde (2007-2011) kendisini aradığını ve üniversitelere başörtülü öğrencilerin alınmamasının doğru olmadığını aktardığını belirten Kılıçdaroğlu, yasağın bu konuşma üzerine kaldırıldığını öne sürdü.

CHP'li Mahmut Tanal: Türkiye'de en muhafazakar parti CHP'dir
GÜNDEM
CHP'li Mahmut Tanal: Türkiye'de en muhafazakar parti CHP'dir

"CHP muhafazakar bir parti"

Kılıçdaroğlu, kendilerini muhafazakar olarak nitelendiren kesimlerle bir araya gelip konuştuğunu aktararak, “Onlara, 'Siz kendinize muhafazakar diyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Asıl muhafazakar olan CHP, çünkü değişime direniyor' diyorum. Bu eleştiriye karşılık önce CHP'nin oturup kendine bakması lazım. Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti CHP'dir. Bunu partinin genel başkanı olarak söylüyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu başörtüsü sorununu kendisinin çözdüğünü söyledi
OYNAT 00:00
Kılıçdaroğlu başörtüsü sorununu kendisinin çözdüğünü söyledi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir televizyon kanalına konuk oldu. Bir gün CHP'de başörtülü milletvekilinin bulunup bulunmayacağı sorusuna yanıtlayan Kılıçdaroğlu, 'Başörtülü belediye meclis üyelerimiz, belediye başkan adaylarımız var. Milletvekillerimiz de olur, niye olmasın.' dedi ve ekledi, 'O dönem YÖK başkanıyla konuştum, başörtüsü yasağının kaldırılmasını söyledim ve kaldırdılar.' Sunucunun, 'AK Parti biz kaldırdık' diyor. Siz şimdi diyorsunuz ki 'Hayır biz kaldırdık.' doğru mu anladım. sorusuna, 'Evet' yanıtını verdi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.