Gündem Muşta 578 personelin katılımıyla Eren Abluka-16 Operasyonu başlatıldı

Muş'ta 578 personelin katılımıyla Eren Abluka-16 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Muş'ta 578 personelin katılımıyla Eren Abluka-16 Şehit Jandarma Üsteğmen İsmail Moray operasyonu başlatıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Muşta 578 personelin katılımıyla Eren Abluka-16 Operasyonu başlatıldı
Arşiv

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklama şu şekilde:

PKK Terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Muş ilinde “EREN ABLUKA-16 (MUŞ-MERKEZ-ŞENYAYLA) ŞEHİT J.ÜTĞM. İSMAİL MORAY” operasyonu başlatıldı.

  • Operasyonda Muş İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 578 personel 39 operasyonel tim görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN ABLUKA OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Eren Abluka-2 Operasyonu'nda 4 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Eren Abluka-2 Operasyonu'nda 4 terörist etkisiz hale getirildi

MSB paylaştı: F-16 uçaklarımız gece atışlarında hedefleri tam merkezden vurdu
OYNAT 01:06
MSB paylaştı: F-16 uçaklarımız gece atışlarında hedefleri tam merkezden vurdu
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) EFES-2022 tatbikatına katılan F-16 uçaklarının hedefleri vurduğu anın görüntüsünü paylaştı. Bakanlığın paylaşımında, 'EFES-2022 Tatbikatı'na katılan F-16 uçaklarımız gece yaptıkları atışlarda hedefleri tam merkezden vurdu.' ifadelerine yer verildi.

MSB açıkladı: Üç bölgede 16 terörist etkisiz hale getirildi
OYNAT 00:35
MSB açıkladı: Üç bölgede 16 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan 16 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 'Kahraman Mehmetçik, teröristlerin taciz ve saldırı girişimlerine misliyle karşılık vermeye devam ediyor. Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan 16 PKK/YPG'li terörist başarılı bir operasyonla etkisiz hâle getirildi.' ifadeleri kullanıldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.