Gündem Somaya Şehitlik Anıtı

Soma'ya Şehitlik Anıtı

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce Soma'daki maden şehitliğinin girişine yapılması planlanan "Şehitlik Anıtı" için, madenci aileleriyle görüşüldü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Somaya Şehitlik Anıtı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinatörlüğü'nde gerçekleştirilen toplantıda, yapılacak madenci anıtının proje görselleri, şehit ailelerinin içlerinden seçtiği 5 temsilciyle paylaşıldı. Madenci ailelerinin görüşlerini aktarmasının ardından anıt için çalışmaların başlayacağı belirtildi.

Madenci anıtı ile ilgili hazırlanan projenin şehit aileleri temsilcileri tarafından olumlu karşılandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, projenin kısa zamanda yapımının gerçekleşeceğini ve şehitliğin girişine anıtın yerleştirileceğini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce Soma Mezarlığı'nda defnedilen 39 madencinin kabri ile başka yerlerde defnedilen 262 madenci için siyah mermer kullanılarak yapılan, üzerinde Türk bayrağı ve madenci feneri motifi yer alan anıt mezar taşlarından oluşan şehitlik, facianın yıl dönümü 13 Mayıs 2015'te açılmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.