Ramazan Her gün camiye geldi bisikleti kaptı
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İSTANBUL

Her gün camiye geldi bisikleti kaptı

Erzurum’un Oltu ilçesinde ‘Haydi çocuklar camiye, namazımı kılıyorum hediyemi alıyorum’ sloganıyla başlatılan projede, Muzaffer Çavuş Vakıf Camisii imam hatibi Arif Macit, 90 Kur’an kursu öğrencisini ödüllendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Her gün camiye geldi bisikleti kaptı
Kur’an kursu öğrencilerinden 5 yaşındaki Eyup Furkan Yıldırım en yüksek puanı alarak bisiklet sahibi oldu.

Erzurum’un Oltu ilçesinde ‘Haydi çocuklar camiye, namazımı kılıyorum hediyemi alıyorum’ sloganıyla başlatılan projede, Muzaffer Çavuş Vakıf Camisii imam hatibi Arif Macit, 90 Kur’an kursu öğrencisini ödüllendirdi. Müftülük tarafından hayata geçirilen projede camiye gelen Kur’an kursu öğrencilerinden 5 yaşındaki Eyup Furkan Yıldırım en yüksek puanı alarak bisiklet sahibi olurken, diğer öğrencilere de bayram harçlığı dağıtıldı.

Sabah namazına giden çocuklara bisiklet hediye
OYNAT 00:56
Sabah namazına giden çocuklara bisiklet hediye
İstanbul'un selatin camilerinden Yavuz Sultan Selim'de örnek bir çalışma başlatıldı. 40 gün boyunca sabah namazına katılan çocuklara bisiklet hediye edilecek. Programla ilgili konuşan Yavuz Sultan Selim Camii imamı Abdullah Kılıç, böyle uygulamaların Osmanlı döneminde de olduğunu hatırlatarak, "Temel düşüncemiz çocuklara camiyi sevdirebilmek ve öğretebilmek" dedi.

Birinci olan Eyup Furkan Yıldırım’ın babası Hasan Yıldırım, “Mahallemizin imamı ve müezzinine çok teşekkür ederim. Çocuklarımızı internetten uzaklaştırarak farklı aktiviteler sundular. Oğlum birinci oldu. Çocuklarımızı camiye alıştırdılar, Kur’an ahlakıyla yetiştirdiler. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.