|

'Adamsan dışarı çıkalım yüzüme söyle'

Ukrayna Teknik Direktörü Oleg Blohin, takımının dün Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan elenmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, kendisini eleştiren bir gazeteciyi kavgaya çağırdı.

00:00 - 20/06/2012 Çarşamba
Güncelleme: 11:30 - 20/06/2012 Çarşamba
Yeni Şafak
'Adamsan dışarı çıkalım yüzüme söyle'
'Adamsan dışarı çıkalım yüzüme söyle'

Blohin, İngiltere'nin Ukrayna'yı 1-0 yendiği maçtan sonraki basın toplantısında, Gusev'i oynatmaması nedeniyle kendisini eleştiren Ukraynalı gazeteciye, 'Adamsan kalk, dışarı çıkalım da yüzüme söyle' dedi.

Oleg Blohin, 'Ne istiyorsan yaz, beni sevmiyorsan söyle. Ama cesaretin varsa, gel bunu yüzüme söyle. Futbol oynamış olmama saygı göstermelisin. Sen futbol oynadın mı? Bana ve işime saygı göster. Kimsenin takımımı eleştirmesine izin vermem' diye konuştu.

Bunun üzerine müdahale eden UEFA yetkilisi, gazetecilerden soru sormalarını, ancak fikirlerini beyan etmemelerini istedi. Yetkili, 'Bu bir basın toplantısı, mahkeme değil' dedi.

Blohin, basın toplantısında hakemleri de eleştirdi. Özellikle Marko Deviç'in vuruşunda topun kale çizgisini geçtiğini görmeyen hakeme öfkeli olan Blohin, '5 hakeme karşı ne yapayım. Top kale çizgisini 50 santimetre geçti. Ama gol verilmedi. 5 hakem de görmediyse ne yapabilirim, ne söyleyebilirim. Ne işe yarıyorlar' diye konuştu. 

Oleg Blohin, hakemin İngiliz John Terry ve Andy Carroll'un dirsek darbelerini de görmezden geldiğini savundu ve 'Şanssızdık, bizim günümüz değildi. Yine de her şeyi hakemlere yıkmak istemiyorum' dedi.

12 yıl önce
default-profile-img