|

Kim Yeon Koung, Fenerbahçe'de kaldı

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, geçen sezon formasını giyen Güney Koreli oyuncu Kim Yeon Koung ile 2 yıllık sözleşme yeniledi.

Aa
00:00 - 16/07/2012 Pazartesi
Güncelleme: 13:35 - 16/07/2012 Pazartesi
Yeni Şafak
Kim Yeon Koung, Fenerbahçe'de kaldı
Kim Yeon Koung, Fenerbahçe'de kaldı

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Güney Koreli oyuncuyla iki yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. 

Açıklamada, 'Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nda 10 numara ile oynayan Kim, kariyerindeki en büyük gelişimi Fenerbahçe'de yaşadı ve Avrupa'daki ilk deneyimi kazandı. Kim'e; hem ligde hem de Avrupa'da şampiyonluk hedefiyle sezona başlayan, dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu gibi unvanları kulübümüze kazandıran, Türk voleybolunun gelişiminde en önemli yapı taşlarından olan kadın voleybol takımımızdaki geleceğinde başarılar diliyoruz' ifadelerine yer verildi.  

Fenerbahçe Kulübü'nün voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçay da Güney Koreli oyuncunun, geçen sezonun ardından birçok takımdan transfer teklifi almasına rağmen Fenerbahçe'yi tercih ettiğini anlatarak şunları kaydetti:

'Kulübümüz, Türk Sporuna hizmet verdiği 9 branşın her birinde olduğu gibi voleybolda da her sezona mutlak başarı parolası ile başlıyor. Takımlarımızın kadroları da bu bakış açısı çerçevesinde şekilleniyor. Kim Yeon, her maçta takıma biraz daha adapte olan bir oyuncu olarak geçen sezonun takıma en katkılı isimlerdendi. Sezonun bitişi ile birlikte birçok takımdan transfer teklifi aldı. Ancak Fenerbahçe'deki aile, arkadaşlık ve güven ortamı, başarıya olan bağlılık ve yaptığımız görüşmeler sonucunda Fenerbahçe'de kalmayı tercih etti ve sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Kim'in, gelecek sezon da takımımıza çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz.'

12 yıl önce