Spor TRTden yorumcuların aldığı ücretlere ilişkin iddialara yalanlama Rakamlar doğru değil

TRT'den yorumcuların aldığı ücretlere ilişkin iddialara yalanlama: Rakamlar doğru değil

TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularına ödenen ücretlere ilişkin ortaya atılan iddialara TRT'den yalanlama geldi. Kurumdan yapılan açıklamada "Rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür." denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
TRTden yorumcuların aldığı ücretlere ilişkin iddialara yalanlama: Rakamlar doğru değil
TRT yorumcusu Rıdvan Dilmen

TRT Spor yorumcularına dönük, sistematik bir şekilde devam ettirilen karalama kampanyalarına karşı TRT'den basın açıklaması geldi.

Algı operasyonların belli bir süre dikkate alınmadığının belirtildiği açıklamada "Bazı art niyetli kesimlerin kendi menfaatleri adına giriştikleri bu ilgi çekme çabasına katkı sağlamamak için şu ana kadar bir açıklama yapılmamıştır. Bununla birlikte söz konusu yalan ve iftiraların TRT’nin kurumsal itibarına zarar verme aşamasına gelmesi ve son süreçte siyasete malzeme edilmesi nedeniyle kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur." ifadelerine yer verildi.

TRT 'İzmir Marşı' sevincini yayınlamadı yalanı
GÜNDEM
TRT 'İzmir Marşı' sevincini yayınlamadı yalanı

'Gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan rakamlar'

"Yalan ve iftiraya dayalı haberlerin hedefinde olan Rıdvan Dilmen ve diğer spor yorumcularımızın aldığı ücretlere ilişkin gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan rakamlar bilinçli olarak gündemde tutularak, TRT’nin kurumsal itibarına zarar verilmek istenmektedir." denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

  • "Zira, Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür.

Gerek sosyal medyada gerekse kamuoyunda ismi zikredilen spor yorumcularımız, devlet televizyonunda yer almanın gururunu ve itibarını her türlü maddi kazanımın üstünde tutmaktadır. Söz konusu iftiraların hedefinde olan yorumcularımız çok büyük fedakârlıkta bulunarak ve gönül bağını önceleyerek TRT ekranlarında program yapmaktadırlar.

'Başarı, yalan ve iftiraların artırmasına neden oldu'

Milletimiz de yorumcularımızın bu gayret ve emeğinin karşılığını yayına başladıkları ilk günden itibaren vermiş ve spor programlarımızı ilk sıraya yerleştirmiştir. Dolayısıyla, bu haksız saldırıların asıl sebebi, hiç kuşkusuz “%100 Futbol” programı başta olmak üzere TRT’nin spor programlarının kamuoyunda gördüğü büyük ilgidir. Anlaşılmaktadır ki, söz konusu başarı, organize odakların yalan ve iftiralarını daha da artırmasına neden olmuştur.

Ayrıca, bu süreçte sosyal medyada dolaşıma sokulan bu yalanın peşinen doğru kabul edilerek, haberleştirildiğine ve köşe yazılarına taşındığına şahit olunmuştur. Söz konusu yalan ve iftiraları sorgulamadan doğru kabul eden, gazeteciliğin en temel ilkelerini dahi çiğneyen, araştırmadan, doğrusunu öğrenme zahmetine katlanmadan yapılan bu “sözde gazetecilik” anlayışını kınıyoruz.

Türkiye’nin en köklü ve güzide kurumlarından biri olarak TRT, spor da dâhil olmak üzere her türlü alanda kamu yayıncılığının gerekliliklerine göre hareket etmekte ve tüm harcamalarını kamu yararı doğrultusunda yapmaktadır.

TRT, söz konusu yalan ve iftiraları sistematik şekilde üreten, yayan ve işin doğrusunu araştırmaksızın haber yapanlara karşı hukuk yoluna başvurmaktan çekinmeyecek ve tüm hukuksal gelişmeleri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz."

TRT'den yeni bir yapım: 'Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı' başladı
OYNAT 01:59
TRT'den yeni bir yapım: 'Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı' başladı
TRT'de, tarihe ışık tutan bir yapım daha başladı. Türkiye'nin bin yıla yaklaşan donanma tarihinin en başarılı kumandanlarından Hızır Hayreddin (Barbaros) Paşa ve kardeşlerinin hayatını anlatan “Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı” dün akşam izleyiciyle buluştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.