Ekonomi Mercedes-Benz Türkten 8 milyon euro yatırım

Mercedes-Benz Türk’ten 8 milyon euro yatırım

Mercedes-Benz Türk, satış sonrası hizmetlerde müşterilerine hızlı ve eksiksiz servis hizmeti sağlamak için İstanbul Esenyurt’ta bulunan Yedek Parça Dağıtım Merkezi’ne 8 milyon euro tutarında yeni yatırım yaptı.

Haber Merkezi İHA
Yedek Parça Dağıtım Merkezi.
Yedek Parça Dağıtım Merkezi.

Müşteri merkezli bakış açısıyla gerçekleştirilen yatırımlar kapsamında, mevcut dağıtım merkezi sadece genişletilmekle kalmadı aynı zamanda teknolojik ekipmanlarla da donatıldı.

Müşterilere gönderilen parçaların hazırlandığı çıkış alanında konveyörlü dinamik raf otomasyonu; tüm dağıtım merkezinin internet ağı ile desteklendiği barkod projesi ve Akıllı Bakiye Takip-Raporlama gibi projeler bunlardan başlıcaları oldu.

  • Yapılan bilgilendirmede; tesisin yeni yapılan bölümünde yüksek depolama verimliliği sağlayan dar koridorlu yeni raf sistemleri ve yüksek manevra kabiliyetine sahip ekipmanlar kullanılıyor.

Mercedes-Benz Türk yetkilileri, yapılan bu yatırım ile hacimli parça depolama kapasitelerini yüzde 90 oranında arttırdıklarını ve bu sayede her geçen gün genişleyen Türkiye pazarında binek araçtan kamyona tüm Mercedes-Benz araç sahiplerine çok daha hızlı ve kaliteli hizmet verebileceklerini belirttiler.

Öte yandan; yatırım çerçevesinde her yıl milyonlarca parçanın gönderiminin sağlandığı çıkış bölümünde de yeni bir otomasyon sistemi hayata geçirilecek.

Daha hızlı sevkiyat prensibi ile geliştirilen otomasyonda, ’Dinamik Raf’ adı verilen sistem içerisinde biriktirilen parçalar, müşteri önceliğine göre iş istasyonlarına sevk ediliyor. Bu istasyonlarda paketleme işlemi tamamlanan parçalar bir konveyör sistemi ile Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılmak üzere nakliye firmasına ulaştırılıyor.

Yatırım kapsamındaki başka bir yenilik ise 34 bin 500 metrekarelik kapalı alanın tamamının internet ağı ile donatılması ve süreçlerin tamamen dijitalleştirildiği Barkod Sistemi’nin hayata geçirilmesi oldu. Bu proje ile parçaların tesis içerisindeki tüm hareketleri barkodu okutularak kaydediliyor. Bu sistem sayesinde parçaların girişten itibaren depolanmasında kullanılan etiketler kaldırılarak yılda 1 tona yakın kağıt tüketiminin (Yaklaşık 15 adet ağaç) önüne geçiliyor. Bu sayede hem verimlilik arttırılıyor hem işlemler eksiksiz gerçekleştiriliyor hem de şirketin çevre dostu faaliyetlerine bir yenisi ekleniyor.

Müşteri merkezli faaliyetlerine devam eden Mercedes-Benz kendi tesisinde araç segmentine özel inşa ettiği ikinci antrepo ile daha hızlı teslimat prensibini güçlendireceğini açıkladı. Ayrıca; Mercedes-Benz yetkilileri 2019 yılı içerisinde müşteri deneyimini çok daha iyi sunan ’Akıllı Bakiye Takip ve Raporlama’ projesini hayata geçirdiklerini ifade ettiler. Bu proje ile müşteriler, yurt dışından gelmesini bekledikleri parçaların sevkiyat durumunu, temin zamanı gibi bilgileri, sistem üzerinden hiçbir aracı ile görüşmeye gerek kalmadan görüntüleyebilecek.

Yerli otomobilin ilk fotoğrafı paylaşıldı
EKONOMİ
Yerli otomobilin ilk fotoğrafı paylaşıldı

Konut getirisinde şampiyon İzmir oldu
EKONOMİ
Konut getirisinde şampiyon İzmir oldu
Abone Ol Google News
Tefekkür ederek yeniden doğaya dönelim: İmanımızı doğaya dönerek yenileyelim
Hayat

Tefekkür ederek yeniden doğaya dönelim: İmanımızı doğaya dönerek yenileyelim

İki ayı aşkın süredir evdeyiz. Evde geçirdiğimiz sürede yapılacak en büyük ibadetin tefekkür olabileceğini hatırlatan ilahiyatçı Prof. Dr. İlhami Güler, yaşadığımız günleri Allah’ı anarak geçirmenin önemine değiniyor. Yaşadıklarımızı “Bu, insanlık için büyük bir şans” diye değerlendiren Güler, sözlerine şöyle devam ediyor: “Gelecekte sahici anlamda bir imanın ve ahlakın doğabilmesinin koşulu, insanın tekrar doğaya dönebilmesine ve yeniden düşünmeyi başlatmasıyla mümkündür.”
Yunan’a son mesaj! Mavi vatanda 'Ne Mutlu Türküm Diyene'
Gündem

Yunan’a son mesaj! Mavi vatanda 'Ne Mutlu Türküm Diyene'

Ege adalarını cephaneliğe çeviren Yunanistan’a Mavi Vatan hamleleriyle ‘oldu-bittiye izin verilmeyeceği’ mesajını veren Türkiye, son olarak Navtex mesajıyla kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Deniz Kuvvetleri’nin Girit güneyindeki Navtex mesajında 4 ayrı tatbikat bölgesi için yayınlanan kodlar yan yana gelince ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ vecizesi oluştu.
Amerika rüyası yanıyor: Irkçı cinayete tepki ülke geneline yayıldı
Dünya

Amerika rüyası yanıyor: Irkçı cinayete tepki ülke geneline yayıldı

ABD Minneapolis’te siyahi George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesiyle başlayan gösteriler ülke geneline yayıldı. Polisin tutuklanması da tepkileri dindirmedi. Göstericiler polisle çatışırken birçok binayı ve aracı yaktı, yağmalamalar yaşandı. ABD’nin New York, Washington, Atlanta, Denver, Houston başta olmak üzere diğer kentlerinde protestolar şiddetlenerek artıyor. Beyaz Saray’a yürümek isteyenler ABD bayrakları yaktı. Detroit’te bir arazi aracından göstericilere ateş açıldı. 19 yaşında bir genç öldü. ABD Başkanı Trump, Floyd’un ailesini telefonla aradı. Ordu, askeri inzibatı Minneapolis’e konuşlandırma kararı aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.