Ekonomi Yerli bot için geri sayım

'Yerli bot' için geri sayım

Türk denizlerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla üretilecek süratli devriye botunda çalışmalar sürüyor. İhalesi yapılan ve teklif değerlendirme sürecinde olan projede sözleşme yıl sonuna kadar imzalanacak.

Abone Ol Google News
Büşra Soyal Yeni Şafak
Yerli bot için geri sayım
8 adet süratli devriye botu yurt içinde tedarik edilecek.

Son yıllarda yerlileştirme çalışmalarına hız veren Türkiye, dev projelere imza atmaya devam ediyor. Savunma sanayisinde her geçen gün yeni bir sevindiren haber gelirken, eş zamanlı olarak birçok projenin de hayata geçmesi için çalışmalar sürüyor. yenisafak.com olarak her hafta, yerli projelerimizden birini mercek altına alarak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu hafta da Süratli Devriye Botu Tedariki Projesini ele alacağız.

  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın tesisleri ile yüzer ve dalar unsurlarını barındıran üslerinin denizden güvenliğini sağlamayı amaçlayan proje kapsamında 8 adet süratli devriye botu yurt içinde tedarik edilecek.

Sözleşme 3 aya kadar imzalanacak
12 Ocak 2016 tarihinde yayımlanan ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından ihaleye çıkarılan projeye 25 Mart 2016 tarihinde ARES Tersanecilik San. ve Tic. A.Ş. ve Yonca-Onuk Adi Ortaklığı tarafından teklif verildi. Teklif değerlendirme çalışmaları tamamlanan proje için Savunma Sanayi İcra Komitesi'nin kararı bekleniyor.
2016 yılı son çeyreğinde sözleşmenin imzalanması hedefleniyor.
Mili güce dayalı etkin deniz gücü
Türk denizcilik sektörünün bugünkü durumuna bakıldığında, geçmişte yurt dışından tedariki gerçekleştirilen birçok projenin milli imkanlarla yapıldığı görülüyor. Özellikle savunma sanayi alanında son dönem yaşanan gelişmeler önemli mesafelerin kat edildiğini gösteriyor.

2023 hedefine yönelik atılan adımlar arasında yer alan bu proje de tamamlandığında milli güce dayalı etkin bir deniz gücüne sahip olunacak. Böylelikle dünya denizlerinde Türkiye'nin gücünün artırılmasına katkı sağlanacak.

Süratli Devriye Botu Tedariki Projesinde sözleşme yıl sonuna kadar imzalanacak. Fotoğraf:Diğer.
Süratli Devriye Botu Tedariki Projesinde sözleşme yıl sonuna kadar imzalanacak. Fotoğraf:Diğer.


Türkiye 'Ulak' ile birinci lige çıkacak
EKONOMİ
Türkiye 'Ulak' ile birinci lige çıkacak


Havacılıkta büyük başarı
EKONOMİ
Havacılıkta büyük başarı


PKK'nın 'Ejder' korkusu
EKONOMİ
PKK'nın 'Ejder' korkusu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.