Gündem Binlerce kişiyi dolandırarak sırra kadem basan Tosuncuk ortaya çıktı Yakında teslim olacağım

Binlerce kişiyi dolandırarak sırra kadem basan 'Tosuncuk' ortaya çıktı: Yakında teslim olacağım

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi milyonlarca lira dolandırarak yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, ortaya çıktı. Kırmızı bültenle aranan Aydın, yaptığı videolu açıklamada, kısa süre içinde Türk elçiliğine teslim olacağını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Binlerce kişiyi dolandırarak sırra kadem basan ​Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın ortaya çıktı : Yakında Türk elçiliğine giderek teslim olacağım
Çiftlik Bank kurucusu, 'Tosuncuk' lakaplı firari Mehmet Aydın

Binlerce kişiden milyonlarca liralık vurgun yaparak 2018 yılında yurt dışına kaçan Mehmet Aydın, Sözcü gazetesine açıklamalarda bulundu.

Aracılar ile video mesaj gönderdiği ifade edilen Tosuncuk lakaplı Aydın, kısa sürede bulunduğu ülkedeki Türk elçiliğine teslim olacağını söyledi.

"Ben de mağdur oldum"

Hakkında kırmızı bültenle arama kararı olan Aydın, yaptığı konuşmada, "Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı." ifadelerini kullandı.

Mehmet Aydın'ın son hali
Mehmet Aydın'ın son hali

Sözlerinin devamında hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşünce ve girişiminin olmadığını ifade eden Aydın, "Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum." dedi.

"Türk yargısına teslim olacağım"

Mağduriyetleri gidermek adına elinden geldiğini vurgulayan Aydın, "Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur." şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank davasında yeni gelişme: Firari sanığın dinlenmesini mahkeme reddetti
GÜNDEM
Çiftlik Bank davasında yeni gelişme: Firari sanığın dinlenmesini mahkeme reddetti

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'a ilişkin beklenen cevap geldi: Bizde yok!
EKONOMİ
Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'a ilişkin beklenen cevap geldi: Bizde yok!

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın adresi tespit edilip Interpol'e bildirildi
EKONOMİ
Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın adresi tespit edilip Interpol'e bildirildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.