Teknoloji272 milyon dolarlık Mercedes-AMG Project ONE

2.72 milyon dolarlık Mercedes-AMG Project ONE

Mercedes-Benz'in AMG ile ortaya çıkarttığı ve F1 teknolojisini kullandığı yeni hiper aracı Frankfurtta görücüye çıktı. Otomobil 2.72 milyon dolar gibi uçuk fiyatı ve kullandığı teknolojiler ile tüm gözleri üzerine çekti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Mercedes-AMG Project ONE
Mercedes-AMG Project ONE

Mercedes-Benz yeni hiper otomobili Mercedes-AMG Project ONE'ı Frankfurt otomobil fuarında tanıttı. Firmanın birkaç haftadır bahsettiği hiper otomobil ezber bozacak cinsten özelliklere sahip.

Project ONE özellikle tasarımıyla bir konsept otomobile benziyor ancak bu hiper araç üretilecek ve satışa sunulacak. Ancak bu muhteşem otomobil 2.72 milyon dolar ile dudak uçuklatacak bir fiyata sahip.

Aracın gücünü aldığı motor Lewis Hamilton'un 2017 F1 şampiyonu olduğu 1.6 lt V6 hybrid motor teknolojisi ile inşa edilmiş. 1000 beygirden daha güçlü ve 350km/s'den yüksek bir hıza sahip. Otomobilin omurgasını oluşturan aerodinamik bir 'köpekbalığı yüzgeci var. Mevcut F1 araçlarında bulunan ve gelecek sezon için yasaklanan bu yüzgeç merak uyandırıyor.

Aracın iç dizaynında F1 aracından izler var, bariz olarak odaklanma ise yarış koltuğu ve tekerleri üzerine kurulmuş. Ön konsolda iki büyük dijital ekran, klima ve akıllı telefon koyulabilecek bir bölme dikkat çekiyor.

Mercedes'in yeni hiper otomobili Project ONE yan profilden bakıldığında Le Mans prototip araçlarına benziyor hatta beli açılardan bakıldığında McLaren'in süper otomobili 675lt'yi de andırıyor.

Bu hiper otomobilin fiyatı ne kadar uçuk olsa da satılacağı şimdiden garanti. Mercedes firması bu aracın daha özel kalabilmesi için yalnızca 275 adet üretileceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...