Yazarlar Atımızın kuyruğu topuzdur

Atımızın kuyruğu topuzdur

Yavuz Fettahoğlu
Yavuz Fettahoğlu Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Yeni, adil bir dünya düzenine karşı asrın şahit olduğu en büyük şer ittifakı sahnede…
Zincirler bir bir kırıldı. Anadolu beşiğinde büyük bir medeniyet, Asya Bozkırları'ndan Mağrip Çölleri'ne kadar uzanan uzuvlarıyla tekrar ayağa kalkarken, zalim krallar yine tüm güçleriyle diz çöktürmek için üstümüze çullanıyor.
Gözlerimizin önünde akıl donduran hadiseler cereyan ederken bir yandan da her çeşit terörist, maalesef, eylem alanlarında ellerini kollarını sallaya sallaya alçakça saldırmaya devam ediyor.
Toplum olarak ağrımıza giden düşmanın yaptığı bu kalleş taarruz değil… Bin yılı aştı, milyon olduk düştük bu mübarek topraklara... Yine düşeriz. Bir saniye bile tereddüt etmeyiz.
Ezel ilimiz, elest bizim yolumuzdur. Biz buna iman ederiz.
Lakin hain içeriden olunca kapı sahiden kilit tutmuyor…
Bir avuç hainin, kan kokan, ihanet kokan sesi, vatan aşkıyla dolu milyonların ruhunu incitiyor.
Necip milletimiz bu hainlerle aynı yuvayı paylaşmak zorunda kalıyor. Zorunda mıyız?
Büyük bir beklentimiz yok; madem bu ülkeyi, insanı ve kaideyi beğenmiyorlar, o hep dem vurdukları ve teslim oldukları “Batılı” standartların uygulanmasını bekliyoruz sadece…
Hangi Batı ülkesinde teröristler kamuflajını üzerlerinden çıkarıp, bir takım elbise ve kravatla o milletin meclisine rahat rahat girebilir?
Yahut işbirlikçisini de yanına alıp kameralar karşısında, topyekün şehit bir milletin gözünün içine baka baka; “Birlikte iyi salladık ha!” diyebilir?
Nerede iş adamı kürsüden tehdit eder, akademisyeni “Arkanızdayız” bildirisi yayınlar, sanatçısı propaganda yapabilir?
Hangi ülkede onlarca canın katledildiği bir günün ertesinde alenen terör sözcülüğü yapan bir paçavra, zafer manşeti atabilir?
Cevabı çok net biliyoruz.
Sabır taşı çatladı. Sağduyu kelimesi anlamını yitirdi. Özgürlük kavramı bile isyan ediyor bu adaletsizlik karşısında…
Öyleyse görev yasa yapıcılarındır. Görev sorumlu amirlerin, uygulayıcılarındır. Halk ne fedakarlık yapan yiğidini unutur, ne de ihanet eden haini. Milli irade vatanın bekası için her daim devletinin arkasındadır.
Artık toleransı sıfıra indirmenin vaktidir. Maraza imkan tanıyacak her türlü olasılığı sonlandırmanın vaktidir. Hukuk dairesi içerisinde teröre, terör destekçisine, terör sevicisine en ağır cezai yaptırımların “en hızlı” şekilde uygulanması gerekiyor.
Uygulansın ki, sözcükler bu vakur milletin boğazına düğümlenmesin.
Uygulansın ki, hainlerin tüm bağlantılarına, ağababalarına en büyük mesaj gitmiş olsun.
Uygulansın ki, bu vatan, bu bayrak, bu millet için şehadet şerbeti içmiş Şehitlerimiz'in ruhu şad olsun.
Tarih tekerrürden ibaret... Hiçbir ihanet dirilişi engelleyemedi, engelleyemez. Yaşadığımız elim hadiseler bir devin dirilişinin sarsıntılarıdır. Hakikat güneşi tekrar bu kadim topraklardan aydınlatacak dünyayı Allah(cc)'ın izniyle…
Küfür her zaman daha güçlüydü, her zaman daha büyük… Fakat biz, yüzbinlerin karşısına tek başımıza dikildik hakikat için.
Biz hep hazırdık, bugün de hazırız.
Biz küfre karşı bin yıl önce topuz yaptık atımızın kuyruğunu…
Küfür hep mağlup oldu, biz muzaffer…
Geri dönüş yok. Zafer vakti, O'nun takdiri…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.