|
Dünya

France 24 TEKNOFEST’i haberleştirdi: AKINCI’nın bu kadar hızlı geliştirilmesi şaşırtıcı

Fransız yayın kuruluşu France 24, TEKNOFEST'e ana haber bülteninde yer verdi. İki dakikalık içerikte, Bayraktar TB2 ve AKINCI TİHA üzerinde duruldu. AKINCI TİHA şaşkınlığını gizlemeyen Fransızlar, "Şaşırtıcı olan şey bu cihazların nasıl hızlı geliştirildiği? Türkiye askeri teçhizatta tam bağımsızlığı hedefliyor" ifadelerine yer verdi.

17:41 . 27/09/2021 Pazartesi
Yeni Şafak
AKINCI TİHA

AKINCI TİHA

Milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Türkiye'nin ve dünyanın en kapsamlı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e, Fransız yayın kuruluşu France 24'nin ana haber bülteninde yer verildi.

AKINCI'YA YOĞUN İLGİ

Ana haber sunucusunun "Muhabirlerimiz Türk askeri endüstrisinin yeni göz bebeği İHA'lara erişme fırsatı yakaladı" sözleriyle başlayan haberde, festival alandaki coşkuya yer verildikten sonra Bayraktar TB2 SİHA ve AKINCI TİHA üzerinden duruldu.
FRANSIZLAR ŞAŞKIN

Baykar'ın ürettiği İHA ve TİHA'nın ilgi gördüğüne dikkat çeken Fransızlar, haberde, Türkiye'nin sahip olduğu bu teknolojiler karşısındaki şaşkınlığını gizleyemeyerek Gündeme Dair Her Şey'in yaptığı çeviriye göre şu ifadelere yer verdi:

  • Libya ve Azerbaycan'daki başarısıyla birlikte Bayraktar TB2 SİHA, Türk savunma sanayisinin amiral gemisi halinde geldi. Gözlemcileri şaşırtan şey, bu cihazların nasıl bu kadar hızlı şekilde geliştirildiği. AKINCI henüz iki yıl önce prototip halindeydi. Türkiye askeri teçhizatta tam bağımsızlığı hedefliyor.
#TEKNOFEST
#FRANCE 24
#AKINCI TİHA
#BAYRAKTAR TB2
2 yıl önce
default-profile-img