Gündem 185 yıllık tarihi konak kül oldu

185 yıllık tarihi konak kül oldu

Kastamonu'da bulunan 185 yıllık Şadibey Konağı çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Ahmet Esen'in sahibi olduğu çiftlikte bulunan Şadibey Konağı'nın mutfak kısmında çıkan yangın kısa sürede bütün konağı sardı. 5 saatlik bir çalışma ile kontrol altına alınan yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor.

Haber Merkezi IHA
Mutfak kısmında çıkan yangında Şadibey Konağı küle döndü.
Mutfak kısmında çıkan yangında Şadibey Konağı küle döndü.
Kastamonu'da Şadibey Çiftliği'nde çıkan yangında, 185 yıllık tarihi Şadibey Konağı kullanılamaz hale geldi. Kastamonu-Daday karayolu üzerinde bulunan Ahmet Esen'in sahibi olduğu Şadibey Çiftliğinde sabah saatlerinde 185 yıllık tarihi Şadibey Konağı'nın mutfak kısmında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede binayı sardı.

Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık 5 saatlik bir çalışmanın ardından güçlükle kontrol altına alınabildi. Yangında, tarihi Şadibey Konağı tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.