Gündem Ahmet Hakana saldırı

Ahmet Hakan'a saldırı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun, evinin bulunduğu Nişantaşı'nda 4 kişinin saldırısına uğradı. İddiaya göre olay şöyle gerçekleşti: Saldırganlar önce Hakan'ın bindiği araca çarptı. Hakan'ın şoförü otomobili durdurunca saldırganlar harekete geçti.

Oktay Yıldırım Yeni Şafak
Şüphelilerden 2'si Hakan'ı, diğerleri ise korumaları tartaklayıp kaçtı. Hastaneye kaldırılan Hakan'ın burnu ve kaburgasının kırık olduğu ileri sürüldü. Güvenlik kameralarından saldırganların aracını belirleyen polis, kısa zamanda şüphelilere ulaştı. Gözaltına alınan Uğur Adıyaman (24), Ahmet Şengüler (37), Kamuran Ergin (24) ve Fuat Elmas'ın (32) 'tehdit', 'yaralama', 'silahlı yağma' ve 'uyuşturucu kullanma' suçlarından emniyette kayıtlarının bulunduğu tespit edildi. Şüphelilerin, “Yanlışlıkla araca çarptık. Daha sonra kavga ettik” dedikleri öğrenildi. Bu arada talebine rağmen kendisine koruma verilmediğini iddia eden Ahmet Hakan'ı yalanlayan İstanbul Valiliği “Coşkun'a, 'çağrı üzerine koruma' tahsisi yapılmış olup olayın meydana geldiği gün koruma çağrısında bulunmadığı anlaşılmıştır” açıklamasını yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.