Gündem Güllüce Muhalefet proje durdurma partisi

Güllüce: Muhalefet proje durdurma partisi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Sivas'ta katıldığı, Sivas Belediyesi Kentsel Dönüşüm Protokol imza töreninde yaptığı konuşmada muhalefet partisini eleştirerek, “Bu millet proje durdurma partisi olarak sana oy verir mi?” dedi. Bakan Güllüce, kentsel dönüşümün zor bir süreç olduğunu belirtti.

Haber Merkezi IHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Belediyesi tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Protokol İmza Töreni'ne katıldı.

Törende konuşan Bakan Güllüce, “Depreme karşı kentlerimizin evlerimizin, şehirlerimizin, sokaklarımızın buna uygun teknik donanımlı olması lazım. Yeni Türkiye'de evlerimizin, sokaklarımızın farklı olması lazım alt yapılarımızın depremin ona uygun dayanıklı olması lazım biz 2014'de sadece Ankara'da bakanlıkta yüz 52 katrilyonluk yatırıma imza attık. Yeni Türkiye'de sadece 152 katrilyonluk Ankara'da yatırım yaptık illeri de sayarsak 190 katrilyonluk yatırıma imza atıyoruz. “

Hızlı trenin eski Türkiye'de bir hayal olduğunu aktaran Güllüce, “Yemek pişmeden bir adam Ankara'dan, Sivas'a kadar gelebiliyor. Hayal bile güzel devam ediyor. Türkiye; İstanbul, Kars, Ardahan yetmedi Bakü'yle de bağlandı. Bakü-Tiflis hattıyla buradan milleti alacaksın Bakü'de ineceksin Sivaslı bir tüccar orada işini görecek akşamda hızlı tren ile Sivas'a gelecek Yeni Türkiye bu. 10 gün sonrasını göremiyoruz diyen iş adamları protesto basın toplantısı yapmıştı. Biz 2023 vizyonu ortaya koydum ama gençlere diyoruz 2053, 2071 diyoruz“ ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET PROJE DURDURMA PARTİSİ”

İktidarın yaptığı projeleri durdurmayan çalışan bir muhalefet anlayışı olduğunu söyleyen Bakan Güllüce, şu ifadeleri kullandı:
“Bu ülkenin belki de bir bahtsızlığı veya nasıl izah etsem nasıl desem kelime bulmakta zorlanıyoruz. Bir ekip var Türkiye'de muhalefet isminde muhalefet yapacağız diyor. 'Biz 7 Haziran'da gelince bu projeleri durduracağız'. Üçün havaalanı, boğaz köprüsü olur mu böyle şeyler? Hepimizi bu toprakların çocuğu olan bu coğrafyada yaşayan herkesin Türkiye'nin diye başlayan, dünyanın diye başlayan her kelimeden sonra, her cümleden sonra göğsünü kabartması lazım. Dünyanın en büyük havaalanına yapıyoruz bundan zevk alırız biz, bu ülkede herkesin zevk alması lazım, ekonomisi çok büyük ülkeler var. Ama siz oradan atlıyorsunuz biz bu ülkede yaşayan herkesin göğsü kabarır diyoruz. Ama iktidara karşı muhalefet yapan da diyor ki 'Gelir gelmez bu projesi durduracağız.' Durduramazsınız. Bu millet sana iktidarlık vermez ki sen durduramazsın. Sen öyle havaalanını falan durduramazsın, hızlı treni durduramazsın köprüler yapılmış zaten geliyor. Zaten sen proje durdurmaya endekslendiğin için bu millet de seni 50 senedir iktidar yapmıyor. Bu millete hizmet edenler, hizmet etmek isteyenler var olduğu içinde sürekli iktidar olunuyor. İzmir otoyolunu yapmışız ve ÇED vermişiz diye bizi mahkemeye vermişler. İstanbul, Bursa, İzmir 3.5 saat yapmışız ya ne olacaktı 11 saat mi olacaktı. Niye durdurursun? Niye durdurmak istersin? Bu millet seni proje durdurma partisi olarak sana oy verir mi? Yani sen millete hizmet için mi varsın. Yoksa yapılmakta olan projeleri yapılmakta olan projeleri durdurmak için mi varsın. Millet bunu sorar zaten 60 senedir de soruyor.”

Bakan Güllüce, kentsel dönüşümün zor bir süreç olduğunu da sözlerine ekledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise, “Yeni Türkiye'de yapılacak kentsel dönüşümün, çerisinde ne olması lazım, otoparkların olması lazım, spor salonlarının olması lazım, kültür merkezlerinin olması lazım, okulların olması lazım, çocuklar için oyun alanlarının olması lazım. Kentsel dönüşüm sağlandığında otoparklarda olacak, yeşil alanlarda olacak, geniş çaplı bulvarlarımızda olacak, çocuklarımız için oyun alanları da, spor alanları da okullarda olacak. Dolaysıyla da medeniyet şehir demektir ve insanlar şehirleri inşa eder şehirlerde insanları biçimlendirir” dedi.

Konuşmaların ardından Sivas Belediye tarafından, Bakan Güllüce'ye fahri hemşehrilik beratı verildi. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın kentsel dönüşümün protokolünü imzaladı.

Bakan Güllüce ve Yılmaz programın ardından Cuma Namazı için Ulu Camii'ye geçti.
İşte orman yakan PKKlı

İşte orman yakan PKK'lı

Kundakçı terörist örgütten talimat aldığını itiraf etti.
Haddini bil Ekrem yoksa bildirirler

Haddini bil Ekrem yoksa bildirirler

Ekrem İmamoğlu sansür haberi sonrası Yeni Şafak'ı tehdit etti.
Çantasıdolu

Çantası dolu

​Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu için ABD'ye gidecek.
300 bin<br> çocuk buluştu

300 bin
çocuk buluştu

Minikler ve gençler, milli teknolojiyi yakından tanıma fırsatı buldu.
Korkmuyorum

Korkmuyorum

​HDP'linin tehdit ettiği anne böyle seslendi.
Teröristlere<br>İHA eğitimi

Teröristlere
İHA eğitimi

​Pentagon, PKK/YPG'li teröristlere İHA eğitimi vereceğini açıkladı.
Maraş'ı<br>10 yılda açacağız

Maraş'ı
10 yılda açacağız

KKTC Başbakanı Tatar:İki devletli çözüm artık KKTC için bitti.
Ortadoğu'da<br>SİHA salgını

Ortadoğu'da
SİHA salgını

​Devlet dışı aktörler ellerinde büyük tehdit barındırıyor.
BAE’nin sanal çetesine darbe

BAE’nin sanal çetesine darbe

Twitter, Kaşıkçı cinayeti zanlısı El Kahtani'nin hesabını da askıya aldı.
ABD'den Körfez'e asker sevkiyatı

ABD'den Körfez'e asker sevkiyatı

​ABD Savunma Bakanı Esper: Saldırılara karşı bu ilk adımımızdı.
Sisi'yi tutuklayın

Sisi'yi tutuklayın

​Mısır'daki gösterilerin fitilini ateşleyen Muhammed Ali'den yeni çağrı.
Yüz binler sokağa indi

Yüz binler sokağa indi

Eli kanlı Sisi karşıtı gösterilere katılım her geçen saniye artıyor.
TEKNOFEST daveti

TEKNOFEST daveti

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın TEKNOFEST'e katılacağını duyurdu.
6-7 Ekim kararı

6-7 Ekim kararı

​Demirtaş ve Yüksekdağ'ın tutuklanmalarına karar verildi.
74 sivil yaralandı

74 sivil yaralandı

​İşgalci İsrail, Gazze'de yine barışçıl göstericileri hedef aldı.
Zorunlu<br>karşılık kararı

Zorunlu
karşılık kararı

Yabancı para mevduat/katılım fonlarına uygulanan oran artırıldı.
BM toplantısına katılacak

BM toplantısına katılacak

Erdoğan BM görüşmeleri nedeniyle 21-25 Eylül'de ABD'de olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.