|

Kampta lobi mesaisi: Kozlarını paylaşacaklar

CHP yönetimi, 130 milletvekilini Sapanca’da kampa sokuyor. 22-24 Ekim’de düzenlenecek kampta, değişimciler ile genel merkez 3 gün boyunca kozlarını paylaşacak. İki taraf da vekilleri kendi yanına çekmek için yoğun lobi çalışması yapacak.

Mehmet Güney
04:00 - 22/09/2023 Cuma
Güncelleme: 06:10 - 22/09/2023 Cuma
Yeni Şafak
Arşiv

Arşiv

CHP’de son MYK’da alınan karar gereği 22-24 Ekim’de Sakarya’nın Sapanca ilçesinde milletvekilleri kampı gerçekleştirilecek. Üç günlük kamp, parti içindeki muhalefet ve yönetimi de uzun soluklu aynı çatı altında bir araya getirecek. CHP’nin halihazırda 130 sandalyesi bulunuyor. Genel başkanlığa adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel’i destekleyen 40’a yakın vekilin olduğu iddia ediliyor. Kampta yenilikçilerin birlikte hareket edeceği ve kurultay öncesi son lobilerin yapılması bekleniyor.


30 VEKİL İÇİN REKABET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen MYK üyeleri ve şartsız destek veren 60’a yakın vekil olduğu ifade ediliyor. 30’a yakın vekilin ise kararsız olduğu CHP kulislerinde konuşuluyor. Sapanca’da kafası karışık vekilleri kongreden önce kendi safına çekmek için Kılıçdaroğlu ve Özel’ciler arasında bir rekabetin olması öngörülüyor.


#politika
#CHP
#lobi
2 ay önce
default-profile-img