Gündem Kırklarelinde yasa dışı yollarla yurda giren 22 düzensiz göçmen yakalandı

Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda giren 22 düzensiz göçmen yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi ile Kofçaz ilçesinin Topçular köyünde yabancı uyrukluların olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kırklarelinde yasa dışı yollarla yurda giren 22 düzensiz göçmen yakalandı
Arşiv.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde bir caminin bahçesinde yedi Afganistan uyruklu düzensiz göçmeni yakaladı.

Jandarma Komutanlığı ekipleri de Topçular köyünde Suriye ve Fas uyruklu 15 düzensiz göçmeni tespit etti.

Düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

İçişlerinden kaçak göçmen açıklaması: 1141 işi yakalandı
GÜNDEM
İçişlerinden kaçak göçmen açıklaması: 1141 işi yakalandı

Yunan zulmünün en net örneği: Copla dövüp ölüme ittiler
FOTOĞRAF 7
Title
Sahil Güvenlik Komutanlığı, 4 Ağustos günü saat 05.11'de, Bodrum Karaada açıklarında can salı içinde kaçak göçmen olduğu bilgisini aldı.
Title
İhbar üzerine bölgeye ulaşan ekipler, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 3 kaçak göçmeni kurtardı. Yunan unsurlarınca göçmenlerin copla darbedildikten sonra elleri kelepçeli lastik bota bildirildiği belirtildi.
Title
Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, \"Kurtarılan göçmenler, vücutlarında darp ve cebir izlerine rastlanması ile hareket kısıtlarının olması nedeniyle derhal sağlık kontrolleri yapıldı.
Title
Hastaneye sevk edilmelerinin ardından olaya ilişkin ifadelerinde, Bodrum'dan yüzerek Yunanistan'a geçtiklerini, Yunan polisinin kendilerini yakaladığını, değerli eşyalarını aldığını, coplarla ve yumruklarla darp ettiğini söyledi. Ayrıca, ellerinin kelepçelenip Yunan Sahil Güvenlik botuna bindirildiklerini, Türk karasularına yaklaştıkları bir yerde can salına bindirildiklerini ve kelepçelerinin açıldığını da beyan etmişlerdir\" denildi.
Title
SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILDI
Öte yandan kurtarılan 3 kaçak göçmenin, kaldırıldığı hastanelerde yapılan sağlık kontrollerinde, vücutlarının değişik yerlerinde darp ve zorlama izlerinin olduğu, 1 göçmenin kolunda zedelenme tespit edildiği ve 1 göçmenin boynunda kırık şüphesi nedeniyle tetkiklerinin yapıldığı ancak kırık olmadığı belirlendi.
Title
Vücutlarının çeşitli yerlerinde doku zedelenmeleri olan 3 kaçak göçmen, tedavilerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.
Title
Kaçak göçmenlerin genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Yunan zulmünün en net örneği: Copla dövüp ölüme ittiler
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca darbedilip, can salıyla Türk kara sularına geri itilen ve Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılan 3 kaçak göçmenin tedavileri tamamlandı. Kaçak göçmenler, taburcu edilmelerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.