|

Mimar Selim Yuhay'ın hapsi isteniyor

Mimar Selim Yuhay'ın eski eşi Evlin Avidor, "Üç çocuğuyla ilgilenmiyor" diyerek dava açtı. Yuhay'ın 1 yıla kadar hapsi isteniyor. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Yeni Şafak
10:19 - 1/08/2017 Salı
Diğer
Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi.
Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi.

"Güle Güle Oturun" programının oluşturucusu ve sunucusu ünlü mimar Selim Yuhay ile Evlin Avidor, iki yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmıştı.

Çiftin 3 çocuğunun velayeti Avidor'a verildi. Boşanma davasında mahkeme, Selim Yuhay'ın eşine bin 800 lira nafaka parası verilmesini ayrıca çocuklarının masraflarının baba tarafından karşılanmasına hükmetmişti.

Fakat, mimar Yuhay iddiaya göre boşanmanın ardından çocuklarının eğitim, sağlık vb. giderleriyle ilgilenmedi. Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini belirterek, eşinin cezalandırılmasını istedi.

Hakim karşısına çıkacak

Sabah'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Selim Yuhay'ın ailesiyle ilgilenmeyerek üzerine düşen hükümlülüğü ihlal ettiği ileri sürülerek, dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

#Selim Yuhay
#Evlin Avidor
7 yıl önce