Hayat Reflüsü olan dar giymesin

Reflüsü olan dar giymesin

Göğüste yanma, ağza gelen acı-ekşi mide sıvısının gelmesi ve göğüs ağrısı gibi belirtilerle dikkat çeken reflü, yaşam kalitesini düşürüyor.

Abone Ol Google News
Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Reflüsü olan dar giymesin
Arşiv

Göğüste yanma, ağza gelen acı-ekşi mide sıvısının gelmesi ve göğüs ağrısı gibi belirtilerle dikkat çeken reflü, yaşam kalitesini düşürüyor. Hastalığın çeşitli uygulamalarla tedavi edilebildiğini söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Melih Özel, “Tütün kullanıyorsanız, yağdan zengin besleniyorsanız, kilonuzu kontrol etmek için hiçbir şey yapmıyorsanız bu hastalığına yakalanma riskiniz yüksek” dedi.

Melih Özel
Melih Özel
  • Alışkanlık ya da yaşam tarzınızda yapacağınız sağlıklı ve dik­katli bir gözden geçirme reflü ataklarınızın sıklığını, şiddetini, sonuçlarını önemli ölçüde etkileyeceğini ifade eden Özel, “Dar giysilerden uzak durmak ve korse, sıkı kemer, dar kıyafetler giymek yerine vücudu sarmayan, sıkmayan giysiler tercih etmenin reflü hastalarına büyük fayda sağlıyor. Eğer reflü tanınız ya da reflü şikayetleriniz varsa doktorunuza müracaat etmeden önce, işe giysilerinizden başlayabilirsiniz” diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.