|

Konya Büyükşehir Belediyesi "Yüzmeyen Çocuk Kalmasın”

Konya Büyükşehir Belediyesi, kayıtları devam eden “Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında 6-14 yaş arası 40 bin çocuğa hem yüzme öğretecek hem de yaz tatillerini eğlenerek geçirmelerine katkı sağlayacak.

Yeni Şafak ve
12:39 - 5/07/2018 Perşembe
Güncelleme: 13:45 - 5/07/2018 Perşembe
Diğer
Yüzme
Yüzme

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın” projesi hayata geçiriliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, proje kapsamında il merkezinde 20 ve ilçelerde 25 olmak üzere toplam 45 portatif havuz ile 10 aquaparkın okul bahçelerine kurulduğunu söyledi.

Proje kapsamında 6-14 yaş arası 40 bin çocuğa yüzme öğretmek istediklerinin altını çizen Başkan Altay, “Seanslarımız haftada iki gün olmak üzere çocuklarımızın yaş gruplarına göre, kızlar - erkekler ayrı olmak üzere düzenlenecek. Ayrıca Konya merkezde beş ve ilçelerde de beş aquapark hayata geçirilecek. Böylelikle çocuklarımız hem yüzme öğrenirken hem de yaz aylarını eğlenceli şekilde geçirecek. Proje kapsamında toplam 40 bin çocuğumuza yüzme öğretmeyi planlıyoruz. Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın projemizin kayıtları devam ediyor. Anne ve babaların çocuklarını bir an önce kaydettirmelerini bekliyoruz. Kayıtlardan sonra 2 ay süresince yüzme havuzlarımız açık kalacak” ifadelerini kullandı.

KAYITLAR İNTERNETTEN YAPILIYOR
Hijyenin ve güvenliğin en üst seviyede düşünüldüğü Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın projesinin kayıtları
ve
adreslerinden alınırken yüzme eğitimleri 9 Temmuz’da başlayacak.

İnternetten kayıt yaptıran kursiyerlerin, kayıt esnasında alacakları Veli İzin Dilekçe Formunu imzalayarak, yüzme kıyafetleri ile birlikte gidecekleri ilk seansta havuzdaki görevlilere teslim etmeleri gerekiyor.

#Konya Büyükşehir Belediyesi
#yüzme
#spor
6 yıl önce
default-profile-img