Gündem 31 Mart hedefien az yüzde 52

31 Mart hedefi en az yüzde 52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçim hedefini belirledi. MYK ve MKYK’da 31 Mart için ‘en az yüzde 52’ oy oranını işaret etti. Cumhur İttifakı’na da vurgu yapan Erdoğan, “İttifakın başarısı için herkes çalışacak” talimatı verdi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Yerel seçime ilişkin takvim ve hazırlıkların gözden geçirildiği AK Parti MKYK ve MYK toplantılarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın önemini hatırlatarak, yerel seçimler için parti yönetimine yüzde 52 hedefini hatırlattı.

Bu hedef doğrultusunda çok çalışılması gerektiğinin önemine vurgu yapan Erdoğan’ın “Bu partimize güven açısından çok önemli” dediği öğrenildi. Söylemlerde Cumhur İttifakı'na saygıyı tekrar hatırlattığı bildirilen Erdoğan’ın, “İncitici kelimeler kullanmayın. Cumhur İttifakı doğrultusunda hareket edin. AK Parti’nin başarılı bir belediyecilik geçmişi var. Polemikler ile değil, projeleriniz ve yapacaklarınızla gündeme gelin. İttifakı sorgulatmayın. Kimsenin ağzına laf vermeyin” dediği kaydedildi.

ALANDA KOL KOLA ÇALIŞIN

  • Sahada “MHP ile kol kola çalışın” talimatı veren Erdoğan’ın, “Projelerinizin her aşamasında onlara bilgi verin, birlikte sahalarda olun. MHP ilçe adaylarını biz kendi aday toplantılarımızda açıklıyoruz. Bu birlik ve beraberliğin bir göstergesidir. Bu birlik ve beraberliğin devamı önemli. MHP’li arkadaşlarımızda kendi projeleri ile ilgili size bilgi verecekler. Siz de belediyecilikte ve alanda tecrübelerinizi deneyimlerinizi onlara aktarın, birlikte çalışın” dediği ifade edildi.

AY SONUNA KADAR AÇIKLANACAK

Öte yandan AK Parti, ay sonuna kadar tüm ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıklamayı hedefliyor. Erdoğan, Trabzon, Sakarya, Kocaeli’nin de yer aldığı 8 büyükşehirin ilçelerini kendisi açıklayacak. Kalan yerlerin ilçelerinin açıklanması için MKYK üyeleri görevlendirildi.

İstanbul 2023’e hazırlığımız tam
GÜNDEM
İstanbul 2023’e hazırlığımız tam

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.