GündemAkıncıya dönüp sela okudu

Akıncı’ya dönüp sela okudu

Darbe girişimi sırasında FETÖ'cü askerlerin Akıncı Üssü girişinde bulunan TAİ TUSAS Camii’ne girip bulmaya çalıştıkları imam Mustafa Şeker, 15 Temmuz'un yıldönümünde yönünü Akıncı'ya doğru çevirerek sela verdiğini söyledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Akıncı’ya dönüp sela okudu
​Akıncı’ya dönüp sela okudu

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı girişinde bulunan TAİ TUSAS Camii’nde okunan selanın merkezi sistemden verildiğini fark etmeyen darbeci askerlerin camiye girip bulmaya çalıştıkları imamı Mustafa Şeker dün yönünü Akıncı’ya doğru çevirerek selayı okuduğunu söyledi. Duygularını Yeni Şafak'la paylaşan Şeker, "Ogün camı açma durumu olmamıştı. Mikrofon yokmuş gibi o tarafa bağırayım dedim. Yani o gün doya doya yapamadığımı 15 Temmuz akşamı saat 01.00'e kadar aşkla şevkle yaptım" dedi.

CUMA SELASI GİBİ OLMUYOR

Selayı okurken her şeyin aklından geçtiğini söylediğini söyleyen Şeker şöyle devam etti: "Acaba o gün gelselerdi ne yapabilirlerdi diye düşündüm. Gözlerim doldu. Gecenin vaktinde o sessizlikte müthiş bir ses çıktı. Çok güçlü hoparlörlerimiz var. İnsan duygusal anlar yaşıyor. Daha farklı oluyor. Cuma selası gibi olmuyor. Şehitler gözümüzün önüne geliyor. Cumhurbaşkanımızın talimatı geliyor. En çok Ömer Halisdemir aklıma geliyor. İnsanlar sela verirken o da şehit düştü. Beni çok seven arkadaşlarımın 'Aman dikkatli ol burası kaynıyor' demeleri hep onlar aklıma geldi."

O GECEYİ TEKRAR YAŞADIK

Selayı okurken nizamiyede dalgalanan bayrağı gördüğünü anlatan Şeker, "O sessizlik içerisinde benim selam ortalığı inletiyordu. Çok farklı bir duygu. Ağlamamak için kendimi çok zorladım. Bizim o andaki durumu hatırlayıp sela ile onları durduracağımız fikriyatı vardı. O geceyi tekrar yaşadık" ifadelerini kullandı.

CAMİNİN CAMLARINI KIRMIŞLARDI

FETÖ’cüler darbe girişimi sırasında camiye postalları ile girip imam Mustafa Şeker’i aramışlardı. Şeker’i bulamayan hainler caminin camlarını kırmış, postalları ile halılara basmışlardı.

Salalar semada yeniden yankılandı
GÜNDEM
Salalar semada yeniden yankılandı

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...