Gündem Haç ile Hilal mücadelesi başlattılar

Haç ile Hilal mücadelesi başlattılar

Avrupa Adalet Divanı’nın başörtüsü kararına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’nın hızla 2. Dünya Savaşı öncesine yuvarlandığını söyledi. Erdoğan, ‘’İşverenlere diyor ki ‘İsterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz.’ Hani inanç, din özgürlüğü? Bunlar haçla-hilal mücadelesini başlattılar” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sakarya Demokrasi Meydanı'nın tıklım tıklım dolduran vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gittikçe ırkçılığın esir aldığı Avrupa ülkelerine tepkisini sürdürdü. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Şimdi bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Şimdi 'geri kabul' diyorlar, ne geri kabulü, geç onları, geç onları. Sen benim bakanımı Hollanda'ya sokmayacaksın, sen benim Dışişleri Bakanıma uçuş izni vermeyeceksin, benim topraklarım olan başkonsolosluk binasında görüşme yapmak oraya girmesine fırsat vermeyeceksin, bizden buralara girişi bekleyeceksin, yok öyle şey.

BİR DOSTU KAYBETTİN

Sen atını, itini benim oradaki Türk vatandaşlarımın üzerine mi saldın? Benim orada Hüseyin Kurt'u mu sen itlerine mi ısırttın? Bunun bedelini ödeyeceksin. Ey Rutte, sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. 'Efendim, seçimden sonra Başbakan ile bir yemek yiyebiliriz.' Bizde öyle bir başbakan yok geç o işi, geç o işi. Sen kaybettin, kaybettin. Avrupa'da kim bunları yapıyorsa ki Almanya bu işin başını çekmiştir, onlarla da bu işi enine, boyuna oturup konuşacağız.

Demokrasi Meydanı'nı tamamen dolduran Sakaryalılar toplu açılış törenini mitinge çevirdi.


BEDELİNİ ÖDEYECEK

4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara ben, bunların hiçbiriyle alakalı adli bir işlem yapmadılar. Ama kendisi kalkıyor buradaki bir ajan teröristi, bunlar bir defa bir şeyin farkında değil bir ajan teröristi Alman rezidansında bunlar saklıyor, bir ay sakladılar ve bunu Alman Şansölyesi benden istiyor, diyor ki 'Böyle böyle onu bıraksanız.' Ne vatandaşı olursa olsun, eğer Türkiye'de bunlar terör estiriyorsa bunlar gizli ajanlık yapıyorsa bedelini ödeyecek.

HALK OYLAMASINDAN SİZE NE

Türkiye'deki halk oylamasından size ne ya? Size ne? Bu ülkenin sistem değişikliyle nasıl bir sıçrama yapacağını bunlar iyi biliyor ve onun için korkuları var. Türkiye güçlendikçe, büyüdükçe, kendi ayakları üzerinde durdukça, ülkemizi hortumladıkları kanallar birer birer kapandıkça adeta kuduruyorlar. Atları insanların üzerine salıyorsun, itlerini insanların üzerine salıyorsun ya! Bunlarda medeniyet diye bir şey yok.

Erdoğan: Ne geri kabulü, geç onları geç
OYNAT 01:16
Erdoğan: Ne geri kabulü, geç onları geç
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'daki Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde hitap etti. Avrupa'ya tepki gösteren Erdoğan, "Bunlar vizelerin kaldırılması meselesinde söz verdiler tutmadılar. Geri kabul diyorlar. Ne geri kabulü? Geç onları geç" dedi.BUNLAR YENİ NAZİZM

Dünyaya demokrasi, insan hakları, özgürlük dersi verirler ama kendi çıkarları söz konusu olduğunda faşizmin en alasını sergilemekten kaçınmazlar. Ben diyorum ya 'Bunlar yeni Nazizimdir', bundan çok rahatsız oluyorlar. Çünkü Hollanda Nazi tokadı yedi. Peki ey Hollanda, sen Srebrenitsa'da benim Müslüman kardeşlerimi, 8 bin 354 Müslüman kardeşimi katlettiniz, onu neyle ifade edeceksiniz? Yazıklar olsun bunların demokratlığına, yazıklar olsun sizin Avrupa Birliği müktesebatınıza, değerlerinize, hukukunuza, adaletinize.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI ÖNCESİ

Avrupa Birliği'nin Adalet Divanı bir açıklama yaptı, işverenlere diyor ki 'İsterseniz iş yerlerinizde başörtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz.' Hani inanç, din özgürlüğü? Bunlar haçla hilal mücadelesini başlattılar. Başka bunun izahı olamaz. Açık söylüyorum, Avrupa hızla İkinci Dünya Savaşı öncesi günlere doğru yuvarlanıyor.

16 Nisan'da tarihi tercih yapacaksınız

Türkiye'nin 16 Nisan'da tarihi bir tercihte bulunacağını ifade eden Erdoğan, anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde yeni bir yönetim sistemine geçileceğine vurgu yaptı. Yeni yönetim biçiminin amacının güven ve istikrar ortamını kalıcı hale getirmek olduğuna dikkati çeken Erdoğan, 18 maddeden oluşan anayasa değişikliği okunduğunda Türkiye için ne getirdiğinin, ne götürdüğünün açık bir şekilde anlaşılacağını söyledi. Muhalefetin metni okumadığını ya da bilinçli olarak yalan söylediğini gördüklerini dile getiren Erdoğan, yeni sistemin özünde cumhurbaşkanlığı ile başbakanlığın birleştirilerek hem yürütmenin güçlendirilmesi hem de mevcut sistemdeki iki başlılıktan kaynaklanabilecek muhtemel çatışmaların önlenmesi olduğunu kaydetti.

Bunlarda yüz yok


“Hayır" diyenlerin Türkiye'de yapılan tüm güzel şeylere de “hayır" dediğine dikkati çeken Erdoğan, “15 Temmuz Köprüsü yapıldığı zaman o zamanın solcuları o köprüye 'hayır' dediler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapıldı ona da 'hayır' dediler. Biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık ona da 'hayır' dediler. Osmangazi Köprüsü'nü yaptık ona da 'hayır' dediler. Marmaray, Boğaz'ın altından, ona da 'hayır' dediler. Üç yılda Marmaray'dan geçenlerin sayısı ne oldu biliyor musunuz? 200 milyon. Şimdi Avrasya Tüneli'ni bitirdik buna da 'hayır' dediler. Haydi şimdi sesleniyorum, 'hayır' diyenler, cumartesi günü 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nün temelini atıyoruz, 'evet' mi 'hayır' mı? Sıkıysa 'hayır' desinler, diyebilirler mi? Niye? Artık millet bunları yutmuyor ve inşallah dünyanın bir numaralı köprüsü olacak. Fakat bunlarda yüz yok, derler mi derler ama ondan sonra da o köprülerin üzerinden geçerler" dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.