Gündem Kandilin Cizre oyunu bozuldu

Kandil'in Cizre oyunu bozuldu

PKK'nın sözde özerklik ilanı için pilot bölge seçtiği Cizre üzerinden kurulan kanlı oyun bozuldu. Gençlik yapılanmasının silah ve teçhizatlı vaziyette Cizre’de konuşlanmaları talimatı veren örgütün kirli planı, güvenlik güçleri sokağa çıkma yasağı ile suya düştü.

Hamdi Koçoğlu Yeni Şafak
Kandilin Cizre oyunu bozuldu
Terör örgütü PKK'nın sözde özerklik ve sözde bağımsızlık ilanı için pilot bölge olarak belirlediği Cizre'de planlanan oyun devletin kararlı operasyonlarıyla bozuldu. Örgütün üst düzey yöneticilerinin YDG-H militanlarının silah ve teçhizatlı vaziyette Cizre'de konuşlanmalarını talimatını verdiği, YDG-H'lilerin sokağa çıkma yasağından önce kente geldiği ortaya çıktı.

280 TERÖRİST AKTİF HALDE

80 dağ eğitimli teröristle, örgütün şehir yapılanması YDG-H'den 200 teröristin ilçede eylem hazırlığında olduğunu belirlendi. Plana göre ilçede topyekün bir ayaklanmaya hazırlanan terör örgütü, kalkışmaya destek bulması durumunda depoladığı patlayıcı ve silahları halka dağıtacaktı. Örgüt Kandil'den gelecek talimatla kanlı eylemlerine başlayacak, ardından da kırsal bölgelerdeki terör unsurları şehre inecekti. Örgütün ana silah deposu haline getirdiği ve sözde halk mahkemesi kurduğu Cizre, PKK'nın yurt içindeki Kandil'i olarak kullanılacaktı.

Cizre'de operasyon görüntüleri!
OYNAT 02:45
Cizre'de operasyon görüntüleri!
İçişleri Bakanı Selami Altınok, 4 Eylül 2015 tarihinden itibaren sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde düzenlenen operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu. Altınok Cizre'de 30-32 civarında teröristin öldürüldüğünü açıkladı. İçişleri Bakanlığı, Cizre'de devam eden operasyonlara ilişkin polis kamerası tarafından çekilen görüntüleri paylaştı.


PKK'LILAR SIZINCA DÜĞMEYE BASILDI

Bu istihbaratı alan güvenlik güçleri PKK'nın planını tersine çevirdi. 4 Eylül'de sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından örgütün bombalı tuzak, hendek ve barikatlarını bir bir yok edildi. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanılmak istense de güvenlik güçleri başarılı operasyonlarla teröristleri etkisiz hale getirdi. Bu durum oyunu bozulan Kandil'i de fena panikletti. PKK'lıları kurtarma telaşına düşen Kandil ve KCK dün akşam saatlerinde ayaklanma çağrısı yaptı. Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret de 'Savaş başlarsa Cizre'den başlar' sözüyle ilçenin örgüt için önemini ortaya koymuştu.

Karayılan'dan alçakça talimat

PKK terör örgütü hain saldırılarına devam ederken, örgütün sözde Kandil sorumlularından Murat Karayılan'ın telsizden verdiği talimatlar ortaya çıktı. Cemal kod adını kullanan Karayılan 1 Kasım seçimlerinin terör örgütü için önemi olmadığını, askere ve polise uzaktan kumandalı bombalarla saldırı yapılmasını söylüyor.

KAMU KURUMLARI HEDEFTE

Karayılan, örgütün asker ve polise pusularının devam edeceğini belirtiyor ve öncelikli hedefin kamu kurumlarına ait resmi araçları yakmak olduğunu belirtiyor. Terör örgütü elebaşının, askerin sokak eylemlerine müdahil olduğu anda, kırsalda yapılanan teröristlere eylemlere başlayın talimatını vereceği konuşmalarda geçiyor.
Abone Ol Google News
HDP'li Beştaş'tan akıllara durgunluk veren açıklama: Kürt illerinde millet AK Parti yüzünden aşı olmuyor
Gündem

HDP'li Beştaş'tan akıllara durgunluk veren açıklama: Kürt illerinde millet AK Parti yüzünden aşı olmuyor

HDP'li Meral Danış Beştaş, doğu illerinde aşılama oranlarının düşük olmasını AK Parti'ye bağladı. Yaptığı açıklamada, Diyarbakır'dan 'Kürdistan' olarak bahseden Beştaş, "Kürt illerinde millet aşı olmuyor. 'Neden aşı olmuyorsunuz' dediğimizde, 'Biz AK Parti'ye ve MHP'ye güvenmiyoruz' diyorlar" şeklinde konuştu. Halkın, aşılarla kendilerine çip takılacağına veya kısırlaştırılacağı gibi komplo teorilerine inandığını ifade eden Beştaş, söz konusu iddialar üzerinden hükümeti hedef göstererek akla ziyan bir açıklama yaptı.
MHP'li Semih Yalçın'dan Devlet Bahçeli'yi hedef alan Mustafa Akıncı'ya: EOKA artığı Akıncı!
Gündem

MHP'li Semih Yalçın'dan Devlet Bahçeli'yi hedef alan Mustafa Akıncı'ya: EOKA artığı Akıncı!

KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendisi hakkında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için, 'fikir yoksunu, hakaret ustası' ifadelerini kullandı. Akıncı'nın bu sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sert sözlerle yanıt verdi. Twitter hesabından paylaşım yapan Yalçın, "EOKA artığı Akıncı! Satışa getirmeye ve Rum kesimine yamamaya çalıştığın KKTC halkının seni neden tekrar seçmediğini hiç akletmedin mi?" dedi.
Irak'ın kuzeyinde teröristlerle çıkan çatışmada iki askerimiz şehit oldu
Gündem

Irak'ın kuzeyinde teröristlerle çıkan çatışmada iki askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada iki askerimizin şehit olduğunu, bir teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.