Hayat İsraile akademik boykot çağrısı

İsrail'e akademik boykot çağrısı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı İsrail'e karşı akademik boykot çağrısı yaptı.

Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararına karşı bir kampanya başlatarak, Türk üniversitelerine ve akademisyenlere, İsrail'deki üniversite ve akademisyenlere karşı akademik boykot çağrısı yaptı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

  • "ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararını büyük bir endişeyle izledik. Bu karar, sadece uluslararası hukuka aykırı değil, aynı zamanda BM Güvenlik Konseyi kararları ile de doğrudan çelişiyor. Uluslararası toplumun uzun zamandır uğraştığı iki devletli çözüm çabalarını da sonlandırıyor.
  • Kudüs meselesi sadece Filistin'in meselesi değil, aynı zamanda Müslümanlar için ve adalet ile özgürlükle ilgilenen tüm insanlar için de bir meseledir.
  • Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi olarak pratik bir adım atma amacıyla, Türkiye'deki tüm akademisyenleri ve üniversiteleri; İsrail üniversitelerini ve yüksek öğretim kurumlarını akademik olarak boykot etmek için harekete geçmeye çağırıyoruz."
Göztepe Rodallega transferinde sona yaklaştı
Spor

Göztepe Rodallega transferinde sona yaklaştı

Trabzonspor'da özellikle Burak Yılmaz'ın transferi sonrasında forma şansı bulmakta zorlanan Hugo Rodallega takımdan ayrılma hazırlıkları yapıyor. 32 yaşındaki futbolcunun Göztepe ile görüştüğü belirtilirken İzmir temsilcisiyle anlaşma noktasına geldiği ve bonservisiyle ilgili sorunun çözülmesi halinde transferinin gerçekleşeceği aktarıldı.
Serhat Akın PSG'nin futbol okuluna teknik direktör oldu
Spor

Serhat Akın PSG'nin futbol okuluna teknik direktör oldu

Paris Saint-Germain altyapısına futbolcu yetiştirecek futbol okulunu Türkiye’de açıldı. Fransa’nın şampiyon takımı, PSG Soccer School Türkiye’nin teknik direktörlüğüne ise Milli Takım ve Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Serhat Akın’ı getirdi.
Cristiano Ronaldo'nun görüntüsü şaşkına çevirdi
Spor

Cristiano Ronaldo'nun görüntüsü şaşkına çevirdi

Real Madrid ve Liverpool'u karşı karşıya getirecek mücadele öncesinde eflatun beyazlıların idmanında Cristiano Ronaldo'nun çekilen bir fotoğrafı gündem oldu. Bunun sebebi ise Portekizli yıldızın baldırlarındaki dikiş görünümlü çizgiler.
Türk Lirası'na geçtiklerini açıkladılar
Ekonomi

Türk Lirası'na geçtiklerini açıkladılar

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaya yönelik başlatılan seferberliğe KKTC'den de destek geldi. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nden (KAÜ) yappılan açıklamada euro üzerinden ücretlendirilen okul harçlarında ve yurt ücretlerinde TL’ye geçileceği duyuruldu.
100 bininci aracını sattı
Teknoloji

100 bininci aracını sattı

Fiat Egea'nın satışları, 100 bin adede ulaştı. Egea model ailesinin 100 bininci üyesi ise Fiat Egea Sedan oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.