Koronavirüs Türkiyenin 28 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı Vaka sayısı 20 bini aştı

Türkiye'nin 28 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 20 bini aştı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 28 Temmuz koronavirüs tablosu yayınlandı. İşte 28 Temmuz koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 28 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 20 bini aştı
Arşiv

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 76 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 22 bin 291 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 64,74, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 40,53 olarak kayda geçti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 77 bin 627 aşı uygulandı.

  • Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 40 milyon 185 bin 504'ü birinci doz, 25 milyon 155 bin 40'ı ikinci doz, 4 milyon 418 bin 827'si üçüncü doz olmak üzere 69 milyon 759 bin 371'e yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Şanlıurfa, Bitlis, Mardin, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır olarak sıralandı.

Bakan Koca uyardı: Aktif vakaların yüzde 87'si aşılanması tamamlanmamış kişiler
OYNAT 01:31
Bakan Koca uyardı: Aktif vakaların yüzde 87'si aşılanması tamamlanmamış kişiler
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, salgınla mücadelede aşılamanın önemine vurgu yaparak, 'Şu an aktif vakalarımızın yüzde 87'si aşılanması tamamlanmamış kişiler.' dedi. Bakan ayrıca, aşılanması tamamlanan vatandaşların yalnızca yüzde 5'inin hastalığa yakalandığını ifade etti.


"Aşı olmayanlar aşısını yaptırmalıdır"

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vakalar salgının kontrol altına alınmasını zorlaştıracak düzeyde. Bu riski ortak irade ve hepimizin lehine olacak kararla durdurmalıyız. Tedbirlere uymalı ve aşı olmayanlar aşısını yaptırmalıdır. İlk dozu hemen, ikinci ve üçüncü dozu zamanı gelir gelmez." değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 27 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 20 bine dayandı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 27 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 20 bine dayandı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.