Dünya Kupası'nın skandal adamı: Nikola Kalinic
DÜNYA KUPASI

Dünya Kupası'nın skandal adamı: Nikola Kalinic

2018 Dünya Kupası finalinde Fransa'ya kaybeden Hırvatistan'da belki de en dikkat çeken konulardan biri Nikola Kalinic'in kupanın ilk maçından sonra kamptan kovulmasıydı. Milan'da forma giyen oyuncu, Nijerya ile oynanan mücadelede oyuna girmeyi reddetmiş ve hocası Zlatko Dalic tarafından Rusya'dan gönderilmişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak

2018 Dünya Kupası'nın en skandal adamı hiç kuşkusuz Hırvatların forveti Nikola Kalinic olarak hatırlanacak. Rusya'daki ilk maçlarında Nijerya karşısında oyuna girmeyi reddeden Milanlı yıldız hocası Zlatko Dalic tarafından bir gün sonrasında kamptan gönderilmişti.

Nikola'yı Nijerya maçında ısınmaya gönderdim. Oyuna girmesi gerekiyordu ama bana ağrılarının olduğunu söyledi. Aynı şeyi İngiltere'de Brezilya ile oynadığımız hazırlık maçında yapmıştı. Dün antrenmanda da bunu tekrarladı. Üç kere bu davranışını soğukkanlılıkla karşıladım. Ama burada sadece hazır ve sağlıklı oyunculara ihtiyacım olduğu için, onu evine gönderdim.

Belki de Kalinic, bu Dünya Kupası'nda finale kalacaklarını bilseydi Nijerya maçında 1 dakikada olsa oyuna girecekti. Ancak o, son dakikalarda sahaya girmeyi reddederek hayatının fırsatlarından birini kaçırdı.

Hırvatistan bugün Dünya Kupası'nı kazanmamış olsa bile Kalinic, ülkenin futboldaki en büyük başarısında hep kötü hatırlanan bir isim olarak tarihe geçecek.


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Avrupa Halter Şampiyonu Ayşegül Çakın'dan Meh...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.