|

Naumoski'den Fenerbahçe iddiası

Türkiye'de Efes Pilsen ve Ülkerspor formaları giyen Makedon eski basketbolcu Petar Naumoski, Fenerbahçe'nin bu yıl THY Avrupa Ligi'nde kupaya uzanabileceğini söyledi.

Yeni Şafak
15:03 - 8/04/2016 Cuma
Güncelleme: 12:16 - 8/04/2016 Cuma
AA
Bir dönem Efes Pilsen ve Ülkerspor'da forma giyen Makendonya Basketbol Federasyonu Başkanı Petar Noumoski açıklamalar yaptı.
Bir dönem Efes Pilsen ve Ülkerspor'da forma giyen Makendonya Basketbol Federasyonu Başkanı Petar Noumoski açıklamalar yaptı.

Türkiye'de Efes Pilsen ve Ülkerspor formaları giyen Makedon eski basketbolcu Petar Naumoski, Fenerbahçe'nin bu yıl THY Avrupa Ligi'nde kupaya uzanabileceğini söyledi.Makedonya Basketbol Federasyonunda başkanlık görevini sürdüren Naumoski, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülke basketbolu için yapmak istediklerini ve uzun yıllar forma giydiği Türkiye'de basketbolun gelişimini değerlendirdi.Uzun yıllar yurt dışında edindiği tecrübeleri Makedonya basketboluna katmak istediğini söyleyen Naumoski, ülke basketbolunu geliştirmek için federasyon başkanlığına aday olarak bu görevi üstlendiğini ifade etti.Petar Naumoski, Türk basketbolseverleri tarafından hala çok sevilen bir sima olmasının nedenini "profesyonellik" ve "ulaşılabilirlik" özelliklerine bağlayarak, "Makedonya ve Türkiye'deki mantalitenin birbirine yakınlığı da belki buna katkı sağladı. Ayrıca o dönemde elde edilen başarının da benim onlara ve onların bana karşı sevgisini artırdığını söyleyebilirim." dedi."Vatandaşlık teklifini büyük bir sevinçle kabul etmiştim"

Türk vatandaşlığı da bulunan Petar Naumoski, bunun kendisi için büyük bir sevinç kaynağı olduğunun altını çizerek, "Vatandaşlık teklifini büyük bir sevinçle kabul etmiştim, ancak Türkiye'deki kanunlar gereği ismimin değişmesi gerekiyordu. İsmim o dönemdeki kulüp yöneticilerince konuldu. Adım Namık Polat oldu." şeklinde görüşlerini dile getirdi.
#fenerbahçe
#Petar Naumoski
#THY Avrupa Ligi
8 yıl önce
default-profile-img