Yazarlar Köşe Kadılarının S-400 kehanetleri

‘Köşe Kadıları’nın S-400 kehanetleri

Ali Saydam
Ali Saydam Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Şimdiye kadar seçimler konusunda girdiğim her iddiayı kazandım. Ta ki son yerel seçimlere kadar. Bunu şimdiye kadar hiç ilan etmedim ama oraya kadar kazandıklarımla şık bir dolma kalem koleksiyona sahip olduğumu söylemeliyim. Ancak son iddiada kaybettiğim iki tepsi baklava borcumu Habertürk TekeTek programında çalışanlara ödediğim gece, Sayın Fatih Altaylı baklava üzerinden öyle bir muhabbet döndürdü ki, biz de küçük bir rövanşizm örneği olarak bugünkü yazımızı kaleme almayı uygun gördük.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Ali Saydam : ‘Köşe Kadıları’nın S-400 kehanetleri
Haber Merkezi 23 Temmuz 2019, Salı Yeni Şafak
‘Köşe Kadıları’nın S-400 kehanetleri yazısının sesli anlatımı ve tüm Ali Saydam yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Konu S-400… Hani burada sık sık andığımız, spor, finans ve dış politika uzmanları var ya… İşte onlar gibi S-400 konusunda kelam etmiş yorumculardan birkaç tanesini arkadaşlarımız bir araya getirmişler. Rahmetli Hakkı Devrim’in deyişiyle bu konuda ‘racon’ kesmiş çok daha fazla köşe kadısı vardır mutlaka… Gözünüze takılırsa yollayın, yayınlayalım…

“Bir kenara not alın; RTE S-400 falan alamaz.”

Emre Uslu, 22 Ağustos 2017, Twitter

“Trump Türkiye’ye geliyorsa demek ki S-400’leri almaktan vazgeçtik.

Can Ataklı, 5 Mayıs 2019, Sözcü

“Temmuz ayında S400’ler gelmeyecek. Süresiz erteleme masada. Sonra söylemedi demeyin…”

Aslı Aydıntaşbaş, 9 Mayıs 2019, Twitter

“İktidar, S-400 kararından ‘Karizmayı çizdirmeden nasıl vazgeçerim’in peşinde! Bunun emarelerini de veriyor. ‘S-400’ü alırız ama hava savunma sistemimize entegre etmeyiz’ demek; ‘Parayı çöpe atarız, silahı da depoya koyarız’ demektir! Halkı kandırmak için böyle bir ara çözüme ihtiyaçları var! S-400’ler sonradan başka bir ülkeye de satılabilir!”

Türker Ertürk, 6 Mayıs 2019, OdaTV

“Rusya’dan satın aldığımız S-400’ler büyük ihtimalle Türkiye’ye gelmeyecek diyorum. Muhtemeldir ki, Türkiye’ye yakın bir Rus üssüne kurulabilir ve oradan Akkuyu Nükleer Santrali’ni koruyabilir diyorum. Yok eğer Türkiye’ye gelirse bir depoya kaldırılır ve kullanıma hazır hâle getirilmez diyorum.”

Fatih Altaylı, 19 Mayıs 2019, Habertürk

“S-400’ler alınamaz dediğimde ayağa kalkanlar, oturun yerinize, sıfır!”

Mine Kırıkkanat, 28 Mayıs 2019, Twitter

“AKP Rahip Bronson’dan sonra ABD önünde tekrar diz çöktü. S-400’ler alıştıra alıştıra önce erteleniyor sonra vazgeçilecek.”

Prof. Dr. Ümit Özdağ, 28 Mayıs 2019, Twitter

Benzer bir araştırmayı, “Dolar şu tarihte 10 TL olur”, “IMF şu tarihte gelir”, “Bankalar kredileri geri çağırır”, “Enflasyon şu kadar olur”, “Faizler şu kadar çıkar”, “İşsizlik bu kadar artar” türü şeamet tellallığı yapan kelamlarla ilgili olarak da hazırlasak ne eğlenceli olur, değil mi?..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.