Dünya Batı yine kör

Batı yine kör

PKK'ya yönelik yürütülen harekâtın kaybedeni bir kez daha Batı medyası oldu. YPG/PKK kaynakları üzerinden Türkiye'nin sivilleri öldürüdüğü yalanına sayısız kez çanak tutan küresel medya kuruluşları, Şanlıurfa ve Mardin'de PKK'nın havan toplarıyla öldürdüğü 7 sivili görmedi.

M. Şakir Saraç Yeni Şafak
PKK'lı teröristler kundaktaki bebeği hedef aldı.
PKK'lı teröristler kundaktaki bebeği hedef aldı.

Operasyona ilişkin pek çok kapsamlı haber, yorum ve analizlere yer veren medya kuruluşları 'Kürt kaynaklar' adı altında PKK propagandası yaparak TSK'nın sivil katlettiği iddiasını yaymaya çalışıyor. Türkiye'nin etkisiz hale getirdiği PKK'lılar için 'terörist' ifadesine hiç yer verilmezken bunun yerine 'people' (kişi) veya 'Kürt güçleri' terimleri kullanılıyor. Haberlerde PKK elebaşlarının iddialarını sıkça kullanan Batı medyası az sayıda yer verilen Ankara kaynaklı açıklamaları ise 'Türk devlet ajansı' ön sıfatıyla kullanıp taraflı bir imaj çiziyor.

  • ABD gözlem noktasını kalkan yaptılar
  • Teröristler dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin tam karşısındaki ABD gözlem noktalarının yakınlarından Türkiye tarafına taciz ateşinde bulundu. TSK ise hainlere top atışıyla karşılık verdi. Ancak bu hamle PKK ve Batı basını tarafından ‘Türk askeri ABD üssünü vurdu’ diye servis edildi. İddialar üzerine Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaparak “Kesinlikle ABD ve koalisyon askerinin vurulması söz konusu değildir.”
  • ABD’ye yaptırım resti

  • ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye karşı lobiye kısmen boyun eğdi. ABD Maliye Bakanı Steve Mnuchin, “Trump ABD’li yetkililere Türkiye’yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz” açıklamasında bulundu. Ankara açıklamaya tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD’nin olası yaptırımlarına “Tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.” denildi.

Bebek katilleri
DÜNYA
Bebek katilleri
Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.