|
Reklam
Reklam
Gündem

Boselli: Türkiye İtalya gibi olabilir

00:00 . 26/08/2006 Cumartesi
Yeni Şafak
Boselli: Türkiye İtalya gibi olabilir

Boselli: Türkiye İtalya gibi olabilir

İstanbul Uluslararası Hazır Giyim Fuarı’nın onur konuğu olarak İstanbul’a gelen İtalyan Moda Federasyonu Başkanı Mario Boselli, dün moda endüstrilerine ilişkin bir konferans verdi.

Mario Boselli yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli bir tedarikçi konumuna gelmekte olduğunu kaydederek, “Biz İtalya olarak, teknolojiyi ve yaratıcılığı son derece iyi kullandık. Bunun için İtalya tasarımda dünya trendlerini belirleyen bir seviyeye geldi. Türkiye de artık trend belirleme noktasına geldi” diye konuştu.

Çin ve Hindistan’a karşı tüm Akdeniz havzasındaki ülkelerin ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Boselli, Akdeniz ülkelerinin birbirleriyle bilgi ve birikim alışverişi sayesinde Uzak Doğu ile rekabet etmelerinin mümkün olduğunu kaydetti. Mario Boselli, İtalyan- Hong Kong Derneği, İtalya- Slovakya Ticaret Odası, İtalyan Aile Şirketleri Derneği, PBU Bankası gibi pek çok kurumun Başkanlığını ve Başkan Yardımcılığını yapan Boselli, İtalya ve Fransa devlet başkanlarının Şövalyelik ünvanıyla onurlandırdığı özel bir isim.

17 yıl önce
default-profile-img