|

13 Yaşında baba oldu

Alfie Patten, kendisinden üç yaş büyük kız arkadaşı Chantelle Steadman'ın hamile olduğunu öğrendiklerinde hem şaşırdıklarını, hem de üzüldüklerini; ancak kürtaj yaptırmamaya karar verdiklerini söyledi.

.
00:00 - 21/05/2013 Salı
Güncelleme: 14:20 - 21/05/2013 Salı
Yeni Şafak
13 Yaşında baba oldu
13 Yaşında baba oldu

İngiliz Sun gazetesine konuşan çocuk-baba Alfie Patten, kendisinden üç yaş büyük kız arkadaşı Chantelle Steadman'ın hamile olduğunu öğrendiklerinde hem şaşırdıklarını, hem de üzüldüklerini; ancak kürtaj yaptırmamaya karar verdiklerini söyledi.

'Bir bebeğe sahip olmanın iyi olacağını düşündüm. Bunu nasıl karşılayacağımız üzerinde ise hiç düşünmedim. Gerçekten cep harçlığım bile yok. Babam bana bazen 10 sterlin verir' diyen Alfie Patten, baba olmanın nasıl bir şey olacağını bilmediğini, bebeğin bakımını üstleneceğini kaydetti.

Alfie'nin babası 45 yaşındaki Dennis Patten ise oğlunun durumun anormalliğini henüz idrak edemediğini, bir bebek sahibi olmakla ilgili olarak tek bildiği şeyin anne ve babasının kendisine yardım edeceği olduğunu söyledi.

Küçük anne de gazeteye yaptığı açıklamada, erkek arkadaşıyla doktora gidip hamile olduğunu öğrendiğinde ağlamaya başladığını ve ne yapacağını bilmediğini ifade ederek, 'Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, tek düşündüğünüz şey ailenizin sizi öldüreceği oluyor' dedi.

Chantelle Steadman'ın Eastbourne'deki evinde bir odayı paylaşmalarına izin verilen çiftin, hamileliğin 12. haftasında durumu fark ettikleri ve 6 hafta boyunca gebeliği ailelerinden gizledikleri belirtildi.

Maisie adı verilen bebeğiyle birlikte dün hastaneden taburcu edilen, 5 kardeş sahibi Chantelle'in annesi ve 43 yaşındaki babasının işsiz olduğu ve kirada oturdukları kaydedildi.


11 yıl önce