Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Vakalar artınca başka çare kalmadı Osmaniyede koronavirüs hastalarının ilk 7 gününü yurtta geçirmesine karar verildi

Vakalar artınca başka çare kalmadı: ​Osmaniye'de koronavirüs hastalarının ilk 7 gününü yurtta geçirmesine karar verildi

Vakalar artınca başka çare kalmadı:  Osmaniye'de koronavirüs hastalarının ilk 7 gününü yurtta geçirmesine karar verildi

Koronavirüs vakalarının yüksek olduğu Osmaniye’de, Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların karantina süreçlerinin ilk 7 gününün KYK yurtlarında geçirmelerine karar verildi.

Haber Merkezi İHA
Vakalar artınca başka çare kalmadı: ​Osmaniyede koronavirüs hastalarının ilk 7 gününü yurtta geçirmesine karar verildi
Arşiv

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan koronavirüs haritasında 100 binde 134,90 oranla yüksek riskli gurupta yer alan Osmaniye’de bulaşın önlenmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların karantina süreçlerinin ilk 7 gününün KYK yurtlarında geçirmelerine karar verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Ülke geneline göre ilimizin vaka oranının çok yüksek seyretmesi ve vakaların çoğunluğunun da aile içi bulaş kaynaklı olması nedeniyle koronavirüs (Covid-19) PCR sonucu pozitif olarak tespit edilen ve hastane yatış endikasyonu bulunmayan vakaların karantina sürecin ilk 7 gününü KYK yurtlarında geçirmelerinin sağlanmasına karar verilmiştir” denildi.
Öte yandan, merkez Cumhuriyet Mahallesi 1536 Sokak ile Eyüp Sultan Mahallesi 5516 Sokak üzerinde bulunan Fatma Yavuzer Sitesinin pozitif çıkan vakalar nedeniyle karantinaya alındığı belirtildi.

1 Mart'taki normalleşme öncesi kritik toplantı: Bakan Koca açıklama yapacak
KORONAVİRÜS
1 Mart'taki normalleşme öncesi kritik toplantı: Bakan Koca açıklama yapacak

Gizlice öksürür yine gelirim: Fransa'da koronavirüslü sağlıkçıların göreve devam ettiği iddia edildi
DÜNYA
Gizlice öksürür yine gelirim: Fransa'da koronavirüslü sağlıkçıların göreve devam ettiği iddia edildi

Üçüncü dalga bölgesel
KORONAVİRÜS
Üçüncü dalga bölgesel
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.