Seçim 24 Haziranda hangi sandıkta oy kullanacağım?

24 Haziran 2018 seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanacağım?

24 Haziran'da hangi sandıkta oy kullanacağım?

24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu`nun (YSK) internet sitesinden ve e-Devlet Kapısı üzerinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
YSK seçmen sandık sorgulam
YSK seçmen sandık sorgulam

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi, e-devlet üzerinden ve YSK'nın resmi sitesi üzerinden işleme açıldı. 24 Haziran seçimlerinde 'Nerede oy kullanacağım' ve 'TC ile sandık sorgulama' aramaları yapan vatandaşlar merak edilen soruya cevap buldu.

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi, E-Devlet ile YSK aracılığıyla kurulan sistem üzerinden sorgulanabilecek.

Seçmen sorgulama için tıklayınız

Peki, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak? Peki YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? 'nerede oy kullanacağım' İşte oy sandığı öğrenme ve detaylar...

TC KİMLİK NO İLE SANDIK SORGULAMA İŞLEMİ

YSK sandık sorgulama ekranına girdiğinizde önünüze bir ekran gelecek. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC kimlik numarınızı yazdıktan sonra resim doğrulama kısmında gördüğünüz harf ve rakamları yazın. Ardından sorgula tuşuna basın. Nerede oy vereceğim sorunuzun cevabını anında önünüze gelecek. Oy vereceğiniz yeri secmen.ysk.gov.tr/ysk adresinden olduğu gibi e-devletten de yapabiliyorsunuz.

YURT DIŞI SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

Yurt dışı seçmen kaydı sorgulama işlemi için de aynı yukarıdaki adımları takip ederek e-Devlet ana sayfasında bulunan arama kutucuğuna Yurt Dışı Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişebilirsiniz.


Listeye dahil edilmeyecekler
SEÇİM
Listeye dahil edilmeyecekler

Kesin listede 38 yeni isim
SEÇİM
Kesin listede 38 yeni isim

HDP’den sandık
provokasyonu
SEÇİM
HDP’den sandık provokasyonu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.